Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Będą nowe odcinki S7 na Mazowszu. Umowy podpisane

Będą nowe odcinki S7 na Mazowszu. Umowy podpisane

Cały mazowiecki odcinej ekspresówki z Płońca na Mazury ma być gotowy w maju 2021 roku Fot. TOMASZ HOLOD / Polska Press / EastNews
Cały mazowiecki odcinej ekspresówki z Płońca na Mazury ma być gotowy w maju 2021 roku

Strabag wybuduje ostatnie dwa odcinki popularnej "siódemki" na Mazowszu. Ma na to 34 miesiące.

Dobra informacja dla kierowców nie tylko z Mazowsza. Wszystkie umowy na budowę ekspresowej trasy S7 łączącej Mazowsze z województwem warmińsko-mazurskim są już podpisane. W piątek podpisy złożono pod ostatnimi dwiema - na budowę odcinków ze Strzegowa do Pieniek (22 km) i z Pieniek do Płońska (13,7 km).

 

 

To ostatnie dwa z czterech odcinków drogi ekspresowej S7 na terenie województwa mazowieckiego przygotowywanych do przebudowy przez olsztyński oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. W grudniu 2017 roku podpisane zostały umowy na pozostałe dwa odcinki.

Wykonawcą blisko 36-kilometrowych odcinków z Płońska do Strzegowa na granicy Mazowsza będzie konsorcjum Strabag. Budowa będzie kosztowała prawie 828 mln zł. Oba odcinki mają być gotowe do 12 maja 2021 roku.

 

Na drogi ekspresowe poczekamy dekadę? Brakuje ponad 3600 km


Całą inwestycję, obejmującą budowę 71 km drogi S7, podzielono na cztery odcinki realizacyjne - poza wymienionymi wyżej Napierki - Mława (14 km) i Mława - Strzegowo (21,5 km). Inwestycja realizowana będzie w systemie „Projektuj i buduj”.

Jak tłumaczy GDDKiA, "inwestycja polegać będzie na budowie drogi ekspresowej o przekroju dwujezdniowym wraz z budową dróg serwisowych, remontem wybranych dróg lokalnych, budową obiektów inżynierskich oraz urządzeń ochrony środowiska".

W ramach kontraktu powstanie dziewięć węzłów: Mława Północ, Mława Południe, Modła, Żurominek, Strzegowo Północ, Strzegowo Południe, Glinojeck, Pieńki Rzewińskie i Dłużniewo.

drogi, gddkia
Czytaj także
Polecane galerie
Wkurzony
2018-01-14 12:59
Jak to jest dopiero krytykowali i mówili że można za Max 2mln euro wybudować km autostrady a tu zong 25mln za km expresowki. Dokładnie tak sam jest ze wzrostem PKB jest bo polska gospodarka została rozpędzona tyle że nie przez PiS tylko przez poprzedników.
Jan
2018-01-14 11:39
Jednak PIS potrafi coś zrobić a nie tylko kraść jak pelowska trzoda.
kkkk
2018-01-14 09:35
Latem w piątek po południu przejechać przez Łomżę i jeszcze przez ten most to tragedia
Pokaż wszystkie komentarze (26)