Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Drogi w Polsce. GDDKiA ogłosiła przetarg na budowę obwodnicy Łańcuta

Drogi w Polsce. GDDKiA ogłosiła przetarg na budowę obwodnicy Łańcuta

Fot. Sebastian Ogórek/Jan Kaliński/Wirtualna Polska

Rzeszowski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowej i Autostrad ogłosił przetarg na zaprojektowanie i budowę obwodnicy Łańcuta (Podkarpackie). Oferty można składać do 11 września br. Trasa będzie częścią drogi krajowej nr 94.

Jak poinformowała w poniedziałek rzeczniczka GDDKiA w Rzeszowie Joanna Rarus, w przetargu przyjęto, że cena będzie stanowić 60 proc. kryterium wyboru oferty. - Pozostałe 40 proc. to będą tzw. kryteria pozacenowe. Będą to głównie kryteria jakościowe, w tym właściwości przeciwpoślizgowe nawierzchni - dodała.

Inwestycja realizowana będzie w systemie "optymalizuj-projektuj-buduj". Trasa będzie liczyła ok. 5,8 km i jej budowa zakończy się w 2021 r. Przyszły wykonawca nie tylko zaprojektuje, ale także wybuduje i uzyska decyzję o pozwoleniu na użytkowanie obwodnicy Łańcuta.

Rarus zaznaczyła, że od dnia podpisania umowy wybrany wykonawca będzie miał maksymalnie 37 miesięcy za zaprojektowanie i wybudowanie obwodnicy. Zastrzegła przy tym, że do czasu trwania prac budowlanych nie będzie wliczany okres zimowy (od 15 grudnia do 15 marca). Natomiast zgodnie z zapisami przetargu minimalny termin realizacji całej inwestycji to 34 miesięcy.

Oto, co składa się na cenę paliwa, którą widzimy na dystrybutorze

Obwodnica będzie miała po jednym pasie ruchu w każdym kierunku, powstaną też chodniki i ścieżki rowerowe. Trasa będzie częścią drogi krajowej nr 94, która prowadzi ze Zgorzelca do przejścia granicznego z Ukrainą w Korczowej.

PAP
Czytaj także
Polecane galerie
piotr
2017-07-17 22:51
To bedzie przebudowa obecnej pseudo "obwodnicy" która ma pas drogowy metr od blokow na ul. Armii Krajowej a nie jakas budowa. Przebudowa wywolywala dawniej protesty wiec ja zoptymalizowano obcinajac fundusze z 250 na 120 mln. Uwaga wramach tej "przebudowy" np w Gluchowie planuje sie na odcinku 0,5 km zminiejszyc ilosc pasow z 4 do 2 ... . Podobnie z drogiej strony w Lancucie z 3 pasow do 2.
???
2017-07-17 19:11
Łańcuta? Przecież Łańcut ma obwodnicę - autostradową. Jest także mała obwodnica południowa. Przeworsk uważam że na ten czas jest o wiele ważniejszy, że o Rzeszowie już nie wspomnę.
aqwer
2017-07-17 14:43
Obwodnica będzie miała po jednym pasie ruchu w każdym kierunku.
Po jednym pasie, to szkoda pieniędzy, już teraz ciężko przejechać a jak autostrada będzie płatna to ruch będzie siw odbywał 30 km/h.