Notowania

S8 na południu może być normalną ekspresówką. Morawiecki daje nadzieję na dwie jezdnie po dwa pasy

Pojawiła się perspektywa, żeby droga S8 w regionie Ziemi Kłodzkiej to była normalna droga ekspresowa z dwiema jezdniami, po dwa pasy każda - zapowiedział w środę premier Mateusz Morawiecki. Decyzje w tej sprawie mają zapaść na przełomie tego i przyszłego roku.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Aleksander Koźmiński/PAP)
Premier daje mieszkańcom Ziemi Kłodzkiej nadzieję na lepsze połączenie z resztą kraju.

Morawiecki złożył taką deklarację podczas wizyty w Bystrzycy Kłodzkiej. Jak dodał, w tej chwili rozważane są trzy warianty przebiegu S8 w tym regionie. Po decyzji, która ma zostać podjęta w okolicach grudnia-stycznia, trzeba będzie jeszcze poczekać do końca przyszłego roku na decyzje środowiskowe.

Pierwsze prace mogłyby ruszyć za około półtora roku - zapowiedział premier. Jak deklarował, rząd PiS chce zapewnić mniejszym miejscowościom lepszą infrastrukturę drogową, bo dotychczas drogi powstawały głównie między dużymi miastami. - Chcemy, żeby Polska rozwijała się równomiernie - mówił.

Zobacz też: Na drogi ekspresowe poczekamy dekadę? Brakuje ponad 3600 km

W tym samym tonie wypowiadał się kilka godzin wcześniej, podczas otwierania fragmentu obwodnicy Kępna.

W Bystrzycy Kłodzkiej premier złożył też kilka innych deklaracji i podzielił się kilkoma innymi informacjami. Między innymi zapowiedział, że rząd odbudowuje posterunki policji, "żeby Polska się jak najlepiej rozwijała, a obywatele czuli się bezpiecznie".

Chwalił też minister edukacji Annę Zalewską. - To, co robi ona dla odbudowy szkolnictwa zawodowego jest bardzo ważne, ponieważ potrzebujemy więcej wyszkolonej kadry zawodowej - mówił.

- Gospodarka musi się rozwijać dla społeczeństwa i my to dobrze rozumiemy, dlatego chcemy się rozwijać. Chcemy, żeby Polska była silna dla wszystkich obywateli - zapewniał Morawiecki.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez * *dziejesie.wp.pl

Tagi: morawiecki, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
23-05-2018

antypisPrzecież za 1,5 roku już nie będzie pisu , to obiecać mogą wszystko

23-05-2018

Bredzi jak Gierek PZPR owska mentalnoś tu mosty tu tunele aPn

24-05-2018

PawełObiecanki cacanki a głupiemu radość. Obiecują ulepszenie DK8 na południe od Wrocławia do ekspresówki, a jednocześnie sabotują o wiele tańszy przetarg … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (29)

Wybrane dla Ciebie