Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Drukarki 3D stają się wielkim biznesem

0
Podziel się:

Ich światowy rynek firma doradcza Deloitte ocenia na 1,6 mld dolarów. Co z polskimi producentami?

Drukarki 3D stają się wielkim biznesem
(PrntScreen z YouTube)

Produkcja drukarek 3D staje się w Polsce poważnym biznesem. Ich światowy rynek firma doradcza Deloitte ocenia na 1,6 mld dolarów. Branża szacuje, że polskie firmy mają w tym rynku 10 proc. udział.

"Puls Biznesu" podaje przykłady naszych czołowych wytwórców drukarek 3D - to firmy Zortax, ZMorph, 3Novatica, Monkeytfab, które zdaniem fachowców za kilka lat mogą być ambasadorami polskiej gospodarki na globalnym rynku. Trzy lata temu żadna z nich nie istniała, teraz przyciągają uwagę poważnych inwestorów.

I tak np. Warsaw Equity Group zainwestuje we wrocławski ZMorph kilka milionów złotych. Pozwoli to firmie przyspieszyć budowę sieci sprzedaży w USA i Kanadzie oraz zwiększyć sprzedaż drukarek do 1 tys. sztuk rocznie.

Z kolei drukarki 3D olsztyńskiej firmy Zortrax można kupić w 50 krajach świata. Teraz firma szykuje się do wejścia na warszawską giełdę. Podobnych przykładów gazeta podaje więcej.

Czytaj więcej w Money.pl
Trójwymiarowa drukarka ratuje życie Technologia pomogła uratować życie chłopcu, który od czterech lat cierpi na raka.
Producent drukarek 3D wejdzie na GPW. Padł wstępny termin Zortrax wypracował w pierwszym kwartale przychody na poziomie 7,7 mln złotych.
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)