Notowania

białystok
26.10.2018 12:28

Dworzec w Białymstoku odzyska blask. Zobacz wizualizacje

Dworzec kolejowy w Białymstoku od lat czeka na gruntowny remont. Mieszkańcy stolicy Podlasia wreszcie doczekają się reprezentacyjnego miejsca, w którym mogą rozpocząć lub zakończyć podróż: dworzec jest jednym z prawie 200 dworców objętych największym w historii Polski programem modernizacji tego typu obiektów.

Podziel się
Dodaj komentarz
Tak ma wyglądać hala główna dworca w Białymstoku

Dworzec kolejowy w Białymstoku od lat czeka na gruntowny remont. Mieszkańcy stolicy Podlasia wreszcie doczekają się reprezentacyjnego miejsca.

– Zależy nam na tym, aby dworzec w Białymstoku odzyskał swoją historyczną świetność, ale ważne są także nowe funkcjonalności, ułatwiające korzystanie z obiektu wszystkim grupom podróżnych. Warto podkreślić, że obiekt zostanie w pełni dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnością. Dworzec w Białymstoku jest jednym z kilkunastu dworców w województwie podlaskim, które do 2023 roku zmodernizujemy lub wybudujemy od podstaw ­– mówił Krzysztof Mamiński, prezes PKP S.A.

Na czas prowadzonej przebudowy w Białymstoku powstanie dworzec tymczasowy. Obiekt zapewniający podstawowe funkcje związane z obsługą podróżnych znajdzie się na placu przed dworcem. Prace zakończą się w I kwartale 2020 roku, a koszt inwestycji wyniesie około 36 mln złotych.

Tak ma wyglądać nowy dworzec:

Dworzec w Zakopanem, czyli antywizytówka miasta

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez * *dziejesie.wp.pl

Tagi: białystok, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
27-10-2018

Do prześmiewcówNa Podlasiu bywam bardzo często, służbowo. Dla mnie to wspaniałe miejsce, piękne okolice, dobre drogi i co najważniejsze ludzie życzliwi. Prawdziwa … Czytaj całość

26-10-2018

YuzfaA kto przyjedzie do tego Bielegostoku, cerkwie i tubylcy gadają jakąś dziwną gwarą.

26-10-2018

wawiakTo oni tam mają dworzec? Przecież tam mamuty po ulicach chodzą.

Rozwiń komentarze (14)