Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Działkowcy boją się eksmisji. Dach nad głową może stracić nawet 10 tys. osób

0
Podziel się:

Polski Związek Działkowców chce, aby zarządy działek mogły eksmitować ludzi mieszkających na stałe w altankach. Związek powołuje się na ustawę o rodzinnych ogrodach działkowych. Zgodnie z przepisami, za niewłaściwe użytkowanie działek grożą sankcje.

Działkowcy boją się eksmisji. Dach nad głową może stracić nawet 10 tys. osób
(Dobuszynski/REPORTER)
bELgrKth

Radca prawny Związku Tomasz Terlecki tłumaczy, że na działkach musi być porządek.

Nie wszyscy właściciele działek mówią w tej sprawie jednym głosem. Stowarzyszenie Ogrodów Działkowych "Forsycja" z Poznania jest przeciwne usuwaniu lokatorów z działek i odbieraniu im prawa dzierżawy ogródków.
Prezes Rafał Zawadzki krytykuje ustawę podpisaną w 2014 roku. Mówi, że na działkach może mieszkać nawet 10 tysięcy ludzi.

W obronie mieszkańców działek stanął też Rzecznik Praw Obywatelskich. Kamila Dołowska z biura Rzecznika argumentuje, że osoby mieszkające na działkach nie mają prawa do mieszkań socjalnych.

bELgrKtj

W tej sprawie Rzecznik Praw Obywatelskich wystąpił do ministra infrastruktury i ministra rodziny, pracy i polityki społecznej.

W Polsce obecnie jest prawie 5 tysięcy rodzinnych ogrodów działkowych, podzielonych na blisko milion działek. Zajmują powierzchnię 44 tysięcy hektarów.

bELgrKtK
wiadomości
gospodarka
KOMENTARZE
(0)