Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
mdm
13.01.2016 08:00

#dziejesienazywo: koniec MdM - i co dalej?

Co dalej ze wsparciem z budżetu dla kupujących mieszkania na kredyt? Rząd zapowiada koniec MdM ale ma wprowadzić inne formy pomocy. Co to znaczy dla klientów, banków i budowlańców?

Podziel się
Dodaj komentarz

Minister Henryk Kowalczyk, przewodniczący Komitetu Stałego Rady Ministrów, który zapowiedział w #dziejesienazywo zmiany, mogące spowodować prawdziwą rewolucję na rynku nieruchomości. Chodzi o koniec obecnej formy MdM i nową formę wsparcia dla budownictwa czynszowego.

Toczą się już prace nad programem budownictwa czynszowego - tanich domów budowanych na państwowych gruntach - dostępnych dla znacznie większej liczby osób niż popularne kiedyś Towarzystwa Budownictwa Społecznego. Ale to nie jedyne różnice.

Minister Kowalczyk zapowiedział tez koniec programu MdM - przynajmniej w obecnej formie. Jego zdaniem należy wprowadzić program wzorowany na Rodzinie na Swoim, który uwzględniał też budowę domów jednorodzinnych.

O konsekwencje tych zmian Joanna Skrzypiec pyta w #dziejesienazywo Bartosza Turka, eksperta Lion's Banku i Michała Krajkowskiego, głównego analityka Domu Kredytowego Notus.

Tagi: mdm, wiadomości, gospodarka, dziejesienazywo, najważniejsze, gospodarka polska
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz