Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Agata Kalińska
Agata Kalińska
|

#dziejesiewbiznesie: Coraz mniej upadłości firm

0
Podziel się:

Dobre wiadomości dla przedsiębiorców - wrzesień był miesiącem, w którym upadło najmniej firm w tym roku. W ubiegłym miesiącu opublikowano informację o upadłości 47 przedsiębiorstw.

#dziejesiewbiznesie: Coraz mniej upadłości firm
(Fotolia)
bEJUxKoR

Dobre wiadomości dla przedsiębiorców - wrzesień był miesiącem, w którym upadło najmniej firm w tym roku. W ubiegłym miesiącu opublikowano informację o bankructwie 47 firm.

To o 15 mniej niż w sierpniu i aż o 24 mniej niż we wrześniu ubiegłego roku - wyliczyła firma Euler Hermes, na podstawie danych z Monitora Sądowego i Gospodarczego. Łącznie od początku roku upadły 574 firmy, wobec 630 w 2014 roku. Jeśli ten trend się utrzyma, to w tym roku splajtuje łącznie mniej przedsiębiorstw, niż w ubiegłym.

bEJUxKoT

Najwięcej upadłości we wrześniu dotyczyło firm z branży produkcyjnej - było ich aż trzynaście. To o sześć mniej, niż we wrześniu 2014 roku. Najczęściej bankrutowali producenci materiałów budowlanych, oraz firmy produkujące pieczywo i ciastka. Ponadto, we wrześniu upadło jedenaście przedsiębiorstw usługowych, osiem firm budowlanych i siedem zajmujących się handlem hurtowym.

Łączny obrót firm, które znalazły się we wrześniu na liście upadłości, wyniósł ponad 475 milionów złotych. Zatrudniały one około tysiąca trzystu osób.

Aż jedna czwarta firm, które splajtowały we wrześniu miało siedzibę w województwie mazowieckim. Na kolejnych miejscach, z wynikiem po pięć upadłości znalazły się województwa: dolnośląskie, małopolskie i śląskie. Ani jedna firma nie upadła natomiast w województwach: warmińsko-mazurskim, lubelskim i opolskim.

bEJUxKpu
wiadomości
gospodarka
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)