Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Dwoje adwokatów aresztowanych w sprawie dzikiej reprywatyzacji

5
Podziel się

Grażyna K.-B. i Tomasz Ż. to adwokaci występujący jako kuratorzy spadkobierców nieruchomości. Występowali oni do sądów z wnioskami o zniesienie roszczeń do nieruchomości.

Dwoje adwokatów aresztowanych w sprawie dzikiej reprywatyzacji
(REPORTER)
bEhpvroB

Na trzy miesiące aresztował w sobotę wrocławski sąd adwokatów Grażynę K.-B. i Tomasza Ż. podejrzanych w śledztwie dotyczącym tzw. dzikiej reprywatyzacji w Warszawie. To dwie z ośmiu osób zatrzymanych w czwartek przez CBA w tej sprawie.

Jak poinformował w sobotę wieczorem rzecznik Sądu Okręgowego we Wrocławiu sędzia Marek Poteralski, sąd przychylił się do wniosków prokuratury i zastosował areszt wobec dwójki adwokatów podejrzanych w śledztwie dot. oszustw przy reprywatyzacji w Warszawie.

- Sąd ocenił, że materiał dowodowy przedstawiony przez prokuraturę wskazuje na duże prawdopodobieństwo popełnienia przez Grażynę K.-B. i Tomasza Ż. przestępstw polegających na pomocnictwie w oszustwie () przy zagrożeniu tego typu przestępstw karą do 10 lat pozbawienia wolności zachodzą przesłanki do zastosowania tymczasowego aresztowania, istnieje bowiem obawa matactwa i utrudniania śledztwa - powiedział sędzia Poteralski.

bEhpvroD

Grażyna K.-B. i Tomasz Ż. to adwokaci występujący jako kuratorzy spadkobierców nieruchomości. Występowali oni do sądów z wnioskami o zniesienie roszczeń do nieruchomości.

Sąd nadal rozpatruje wnioski o areszt w stosunku do kolejnych czterech osób, którym w piątek wrocławska prokuratura regionalna postawiła zarzuty oszustwa przy reprywatyzacji nieruchomości w Warszawie. Chodzi m.in. o adwokata oraz osoby zajmujące się skupowaniem roszczeń do nieruchomości.

W czwartek CBA zatrzymało w Warszawie osiem osób, które miały wyrządzić Skarbowi Państwa i spadkobiercom szkodę na ponad 46 mln zł. To warszawski adwokat Andrzej M., dwoje aresztowanych już adwokatów, ojciec i syn zajmujący się skupowaniem roszczeń do nieruchomości - Maciej M. i Maksymilian M., dwóch rzeczoznawców majątkowych Michał Sz. i Jacek R. oraz Andrzej K.

W piątek wszystkim zatrzymanym postawiono zarzuty oszustwa na mieniu znacznej wartości, za co grozi do 10 lat więzienia.

bEhpvroJ

Zdaniem prokuratury w efekcie przestępczego procederu adwokat Andrzej M. przejął za rażąco zaniżoną cenę prawa i roszczenia do nieruchomości. Dokonać tego miał na rzecz reprezentowanych przez niego spadkobierców, a faktycznie na rzecz podejrzanych Macieja M. i Maksymiliana M. - nazywanych w mediach handlarzami roszczeń. Sprawa dotyczy czterech nieruchomości w Warszawie - przy ul. Twardej 8, Twardej 10, Królewskiej 39 i Placu Defilad (dawny adres to ul. Sienna 29).

bEhpvrpe
kraj
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(5)
rrrrrr
4 lata temu
Na trzy miesiące aresztował wrocławski sąd pięć osób podejrzanych w śledztwie dotyczącym tak zwanej dzikiej reprywatyzacji w Warszawie. W tym gronie jest troje adwokatów. Sąd nie uwzględnił wniosku o areszt wobec szóstej zatrzymanej osoby.
Teofil
4 lata temu
Dwoje? To chyba jakaś kpina. Tyle pisowskiego pitolenia, że myślałem, że to będzie ze dwadzieścia tysięcy pełowców, kodowców, masonów i grzenderów.
Gosc 1955
4 lata temu
Czekam z niecierpliwoscia kiedy Hania bedzie odpowiadala za przekrety. Trzeba jej przyznac ze zna sie na rzeczy, zawsze ktos peknie ,chyba ze seryjny samobujca wkroczy do akcji i spieprzy sprawe.
bEhpvrpf
kondomita
4 lata temu
Ech i kolejne ofiary wyborów przegranych przez PełO. A tak się fajnie kręciło lody.
jan
4 lata temu
Z jakiego drzewa ten Szyszko?