Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
E.Leclerc nie przejmie majątku Almy. Wszystko przez wierzycieli

E.Leclerc nie przejmie majątku Almy. Wszystko przez wierzycieli

Plany Almy zostały pokrzyżowane Fot. Eastnews/Beata Zawrzel
Plany Almy zostały pokrzyżowane

Sprzedaż części majątku Almy grupie E.Leclerc nie dojdzie do skutku - pisze "Puls Biznesu". Krakowski sąd, po skargach wierzycieli, oddalił wniosek Almy o zatwierdzenie warunków sprzedaży zorganizowanej części przedsiębiorstwa.

Jesienią ubiegłego roku wraz z wnioskiem o upadłość zgłoszono wniosek o zatwierdzenie warunków sprzedaży zorganizowanej części przedsiębiorstwa. Już wiadomo, że do tego nie dojdzie.

Sprzedaż masy upadłościowej Almy ma się odbyć na zasadach ogólnych. Jak tłumaczy "Puls Biznesu", zasady ogólne to likwidacja masy upadłościowej poprzez syndyka i sprzedawanie z wolnej ręki, w ramach przetargu lub licytacji, części albo poszczególnych składników majątku bankruta.

Zobacz także: Prosta spółka akcyjna już do 2019. Założysz firmę z kapitałem 1 zł


 

Pieniądze z tych operacji, jak czytamy w gazecie, "mają lepiej zaspokoić wierzycieli Almy niż 94 mln zł, które była gotowa wypłacić spółka Immomok, powiązana z grupą E.Leclerc".

Zobacz też: Alma nie może sprzedać swojego majątku. Przez swoją byłą spółkę - córkę

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
alma, e.leclerc
Czytaj także
Polecane galerie
Maciej
2018-06-04 12:51
W jaki sposób można odzyskać choć część pieniędzy zainwestowanych w akcje? Czy jest jakaś procedura, instytucja, do której można się zgłosić z roszczeniem?