Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Izabela Trzaska
|

Badania rynku. Władze Egiptu nakazały zamknięcie biura Ipsos w Kairze

0
Podziel się:

Egipskie ministerstwo ds. siły roboczej nakazało zamknięcie kairskiego biura Ipsos, firmy zajmującej się m.in. badaniem rynku. Według władz firma nie spełnia warunków bezpieczeństwa i higieny pracy. Wcześniej egipscy deputowani oskarżali Ipsos o stronniczość.

Badania rynku. Władze Egiptu nakazały zamknięcie biura Ipsos w Kairze
(Raduasandei)

Rozporządzenie, wydane przez ministerstwo 20 czerwca, zostało opublikowane późnym wieczorem w sobotę. - Nie łamiemy żadnych przepisów bezpieczeństwa, to są fałszywe zarzuty - powiedział agencji Reutera przedstawiciel Ipsos w Egipcie.

Pracownia Ipsos była poddawana krytyce przez egipskie media prorządowe, które oskarżają ją o sympatyzowanie z Bractwem Muzułmańskim, powiązania z zagranicznym wywiadem, naruszenie prawa pracy i unikanie płacenia podatków. Ipsos zaprzecza tym wszystkim zarzutom.

Bractwo Muzułmańskie to największa organizacja islamska w świecie arabskim. W 2013 roku została uznana przez władze Egiptu za organizację terrorystyczną.

Pracownia badawcza Ipsos, z siedzibą we Francji, przeprowadza sondaże dla telewizji i reklamodawców. Władze centralne Ipsos w Paryżu nie skomentowały do tej pory decyzji egipskiego rządu.

Zobacz także: SKOK-i. Niekończąca się afera

W ubiegłym roku MSZ Egiptu ostrzegło obywateli przed braniem udziału w sondażach przeprowadzanych przez zagraniczne firmy z branży medialnej, twierdząc, że mogą one stanowić zagrożenie dla bezpieczeństwa państwa. W ubiegłym miesiącu egipscy parlamentarzyści należący do prorządowej koalicji uznali raporty przygotowywane przez Ipsos za stronnicze.

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)