Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie

PILNE! Rewelacyjne dane z rynku pracy
PILNE! GUS podał dane o wynagrodzeniach

Badania rynku. Władze Egiptu nakazały zamknięcie biura Ipsos w Kairze

Badania rynku. Władze Egiptu nakazały zamknięcie biura Ipsos w Kairze

Fot. Raduasandei

Egipskie ministerstwo ds. siły roboczej nakazało zamknięcie kairskiego biura Ipsos, firmy zajmującej się m.in. badaniem rynku. Według władz firma nie spełnia warunków bezpieczeństwa i higieny pracy. Wcześniej egipscy deputowani oskarżali Ipsos o stronniczość.

Rozporządzenie, wydane przez ministerstwo 20 czerwca, zostało opublikowane późnym wieczorem w sobotę. - Nie łamiemy żadnych przepisów bezpieczeństwa, to są fałszywe zarzuty - powiedział agencji Reutera przedstawiciel Ipsos w Egipcie.

Pracownia Ipsos była poddawana krytyce przez egipskie media prorządowe, które oskarżają ją o sympatyzowanie z Bractwem Muzułmańskim, powiązania z zagranicznym wywiadem, naruszenie prawa pracy i unikanie płacenia podatków. Ipsos zaprzecza tym wszystkim zarzutom.

Bractwo Muzułmańskie to największa organizacja islamska w świecie arabskim. W 2013 roku została uznana przez władze Egiptu za organizację terrorystyczną.

Pracownia badawcza Ipsos, z siedzibą we Francji, przeprowadza sondaże dla telewizji i reklamodawców. Władze centralne Ipsos w Paryżu nie skomentowały do tej pory decyzji egipskiego rządu.

SKOK-i. Niekończąca się afera

 

 

W ubiegłym roku MSZ Egiptu ostrzegło obywateli przed braniem udziału w sondażach przeprowadzanych przez zagraniczne firmy z branży medialnej, twierdząc, że mogą one stanowić zagrożenie dla bezpieczeństwa państwa. W ubiegłym miesiącu egipscy parlamentarzyści należący do prorządowej koalicji uznali raporty przygotowywane przez Ipsos za stronnicze.

Egipt, ipsos, Kair, zamknięcie biura
PAP
Czytaj także
Polecane galerie