Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Ekspert krytykuje plan Morawieckiego. "Osłabi konkurencyjność i wzmocni pozycję urzędników"

19
Podziel się:

Plan wicepremiera Morawieckiego zwiększa w gospodarce rolę państwa i jego urzędników, twierdzi Forum Obywatelskiego Rozwoju. Urzędnicy zawsze ugną się przed żądaniami górników, zapominając o innowacyjnych firmach.

Ekspert krytykuje plan Morawieckiego. "Osłabi konkurencyjność i wzmocni pozycję urzędników"
(STEFAN MASZEWSKI/REPORTER/EAST NEWS)

Plan wicepremiera Morawieckiego zwiększa w gospodarce rolę państwa i jego urzędników - twierdzi Forum Obywatelskiego Rozwoju. - Urzędnicy zawsze ugną się przed żądaniami górników, zapominając o innowacyjnych firmach - twierdzi ekspert FOR.

Różnice między państwami w dochodach obywateli zależą od produktywności, a ta wynika z rynkowej konkurencji pomiędzy przedsiębiorstwami.

Jeżeli chcemy być bogatszym krajem, powinniśmy wzmacniać konkurencyjność. Aleksander Łaszek, ekspert Forum Obywatelskiego Rozwoju (FOR) twierdzi, że z kolejnych szczegółów planu wicepremiera, które teraz poznajemy, wynika, że wzmacniana będzie rola państwa, kosztem osłabiania konkurencyjności.

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(19)
monia
8 lat temu
FOR to papier toaletowy do domu wpuszczony w koszty firmy
b
8 lat temu
Jasne jek slonce, ze bogactwo narodu i panstwa jest zalezne od konkurencyjnosci popytu , a popyt to podaz czyli praca i placa. Kto tego nie rozumie jest durnym historykiem i takim zostanie nawet wtedy, gdy tatus go wepchnie na najwyzszy stolek .ignoranci nie ekonomisci rzadza w naszym kraju. Kase zamiast robic to bawia sie w rozdawnictwo i wystawnictwo " zarcia" i praca dla " kolesi" nawet tych co nigdy z zarzadzaniem firmami nie maja podstawowego pojecia.
zwykły2
8 lat temu
Morawiecki to dobry bankowiec, ale kiepski minister. Państwo to nie bank.
b
8 lat temu
Konkurencja jest tylko w marketach i dyskontach, na zielonych rynkach jej brak.
tessy
8 lat temu
FOR- forum Balcerowicza m.in finansowana przez firmy w rajach podatkowych powiazanych z SOROSEM i wszystko w temacie