Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Eksport Rosji. Rekord w sprzedaży pszenicy

0
Podziel się:

Rosja wyeksportowała rekordową ilość pszenicy - wynika z ocen ZAO Rusagrotrans, firmy, która zajmuje się transportem kolejowym eksportowanych towarów.

Eksport Rosji. Rekord w sprzedaży pszenicy
(remik44992)

Rosja pobiła rekord w ilości wyeksportowanej pszenicy - twierdzi ZAO Rusagrotrans. To firma, która zajmuje się transportem kolejowym eksportowanych towarów.

W ciągu ostatnich 12 miesięcy, wraz z czerwcem br., Rosja sprzedała za granicę 21,5 mln ton pszenicy - poinformował Igor Pawenski, wicedyrektor Rusagrotrans.

Poprzedni rekord, który padł w sezonie zakończonym w czerwcu 2012 r., wynosił 21,3 mln wyeksportowanej pszenicy - wynika z danych rosyjskiej służby celnej. Rosja jest czwartym największy na świecie eksporterem pszenicy.

Ceny pszenicy na giełdzie w Chicago spadły w tym roku o 13 proc. W maju cena pszenicy była najniższa od 2010 r. Pszenica w kontraktach na lipiec kosztuje obecnie 5,13 USD za buszel (27,22 kg).

Czytaj więcej w Money.pl
Przez Rosjan sprzedamy tylko 40 proc. jabłek _ Ze względu na zamknięcie rynku rosyjskiego, musimy szukać rynków na całym świecie i to niestety w tak krótkim czasie się nie dokona _ - mówi minister rolnictwa Marek Sawicki.
Biznes chce kontaktów z Rosją. Eksport pikuje Niemiecki eksport do Rosji spadł w styczniu o 35 proc. w porównaniu ze styczniem 2014 roku
Rosja grozi Serbii. Przez polskie jabłka Rosja może wprowadzić zakaz importu owoców i warzyw z Serbii z powodu podejrzeń o reeksport owoców z Polski.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)