Notowania

elektrownia opole
24.02.2016 10:50

Wypadek na budowie w Elektrowni Opole

Dwie osoby zginęły w wypadku na terenie budowy w Elektrowni Opole. Okoliczności wypadku zbada prokuratura i policja.

Podziel się
Dodaj komentarz
(JAROSLAW MALKOWSKI/ EastNews)

Wypadek na budowie w Elektrowni Opole. Dwie osoby nie żyją. Rano złamał się wysięgnik dźwigu, który pracował przy pylonie kotłowni jednego z bloków. W koszu transportowym znajdowało się dwóch mężczyzn. Jeden z nich zginął na miejscu, drugi zmarł w szpitalu.

Teren wypadku jest zabezpieczony przez policję. Prokuratura i Państwowa Inspekcja Pracy zostały natychmiast powiadomione o wypadku. Okoliczności wypadku zbada prokuratura i policja.

Rozbudowa Elektrowni Opole jest flagową inwestycją PGE Polskiej Grupy Energetycznej i największą inwestycją przemysłowej w Polsce po 1989 roku. Wart blisko 11,6 mld zł projekt wykonuje konsorcjum firm: Rafako, Mostostal Warszawa, Polimeks-Mostostal przy współudziale Alstom Power, będącym generalnym projektantem, dostawcą kluczowych urządzeń oraz pełnomocnikiem konsorcjum.

Na terenie elektrowni powstają dwa nowe bloki: zgodnie z harmonogramem blok nr 5 zostanie przekazany do eksploatacji w lipcu 2018 r., a blok nr 6 w marcu 2019 r. Będą one produkować do 12,5 TWh energii elektrycznej rocznie, która pozwoli na zaspokojenie potrzeb ponad 4 mln gospodarstw domowych. Nowe bloki zużyją ok. 4 mln ton węgla kamiennego rocznie, który zapewni Kompania Węglowa w ramach wieloletniej umowy.

Tagi: elektrownia opole, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz