Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Elektrownia w Zaporożu uruchomiła blok

0
Podziel się:

Jeden z jej bloków został wyłączony z powodu uszkodzenia izolacji transformatora.

Elektrownia w Zaporożu uruchomiła blok
(PAP/EPA)
bEJabEnF

Zgodnie z planem, elektrownia atomowa w Zaporożu na południowym wschodzie uruchomiła blok, w którym zeszłego tygodnia trwał remont. 28 listopada popsuła się tam jedna z części reaktora.

Wydarzenie to premier Arsenij Jaceniuk nazwał _ awarią _. Mimo to na Ukrainie nie wybuchła panika, słowa te uznano za przejęzyczenie szefa rządu. Kilka dni wcześniej o uszkodzeniu informował państwowy Energoatom.

Poza tym Ukraińcy są przyzwyczajeni do zdarzających się od czasu do czasu komunikatów o wyłączeniu niektórych bloków elektrowni jądrowych z powodu konieczności przeprowadzenia remontów.

bEJabEnH

Tak też było z siłownią w Zaporożu. Jeden z jej bloków został wyłączony z powodu uszkodzenia izolacji transformatora. Zgodnie z międzynarodową klasyfikacją INES (międzynarodowa skala zdarzeń jądrowych i radiologicznych), taka awaria została zakwalifikowana została jako _ 0 - odstępstwo, bez znaczenia dla bezpieczeństwa _.

Poziom promieniowania nie przekroczył norm. Wczoraj późnym wieczorem blok został ponownie włączony. Elektrownia pracuje normalnie.

Czytaj więcej w Money.pl

bEJabEoi
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)