Notowania

Emeryci ratują domowe budżety

W związku z poważnym kryzysem na rynku pracy znacznie wzrosło znaczenie dziadków w rodzinie, przede wszystkim dlatego, że doceniany jest ich wkład finansowy - tak analizuje się rezultaty ankiety, opublikowanej przez prasę.

Podziel się
Dodaj komentarz

Emeryci ratują finanse jednej trzeciej włoskich rodzin - wynika z najnowszego sondażu. 93 proc. jego uczestników przyznało, że obecność osoby na emeryturze w rodzinie to prawdziwe szczęście. 40 proc. uważa, że pieniądze z emerytury poprawiają sytuację w domu.

W związku z poważnym kryzysem na rynku pracy znacznie wzrosło znaczenie dziadków w rodzinie, przede wszystkim dlatego, że doceniany jest ich wkład finansowy - tak analizuje się rezultaty ankiety, opublikowanej przez prasę. To na emerytów można w pierwszej kolejności liczyć w chwilach trudności. Mimo tego, że otrzymywane przez nich świadczenia są często niskie.

W seniorach duży odsetek rodzin widzi ekonomiczne oparcie - wynika z ankiety zaprezentowanej we włoskich mediach. Odnotowują one istotną zmianę opinii na temat roli emerytów, którzy w przeszłości często traktowani byli jako obciążenie dla gospodarstw domowych.

Teraz postrzegani są jako ci, którzy mogą podreperować domowy budżet i odgrywają kluczową rolę w rozwiązywaniu problemów.

Dla jednej trzeciej Włochów nieoceniona jest pomoc seniorów w opiece nad dziećmi. Prawie 20 proc. przyznaje zaś, że bardzo szanuje życiowe rady od najstarszych pokoleń i ich doświadczenie.

Tagi: świat, włochy, społeczeństwo, świadczenia, rodzina, seniorzy, pap, wiadomości, gospodarka, gospodarka światowa
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
26-03-2017

NIE PLATFORMIEU nas jest gorzej ,za pisowskie waloryzacje ,emeryt nie kupi ostatniego gwoździa do trumny ,będzie smród.

26-03-2017

mariaCo mnie obchodzą jacyś włosi,gdy widzę polskich emerytów grzebiących po śmietnikach. Moja mama ma 820 zł emerytury.

26-03-2017

aaaCo mnie obchodzą włoscy emeryci .... ach radość ... dołożono mi 8 zł do emerytury .... siostrze 3 zł....na waciki nawet na 30 szt jaj nie starczy... … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (29)