Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Energa ma ugodę z farmą wiatrową. Strat nie będzie

1
Podziel się

Energa-Obrót - spółka zależna Energi - zawarła ugodę z jednym 22 pozwanych podmiotów prowadzących farmy wiatrowe. Nie wpłynie to niekorzystnie za wynik finansowy.

Zerwanie przez Energę kontraktu z farmami wiatrowymi może skończyć się ugodami
Zerwanie przez Energę kontraktu z farmami wiatrowymi może skończyć się ugodami (Kim Hansen/wikimedia (CC BY-SA 3.0))
bDBgPLGt

Energa-Obrót - spółka zależna Energi - zawarła ugodę z jednym 22 pozwanych podmiotów prowadzących farmy wiatrowe. Nie wpłynie to niekorzystnie za wynik finansowy.

"Spółka zależna Energa-Obrót S.A. i jedna z 22 pozwanych przez Energa-Obrót S.A. farm wiatrowych podjęły decyzję o ugodowym zakończeniu wszelkich sporów dotyczących nieważności umowy sprzedaży praw majątkowych wynikających ze świadectw pochodzenia" - napisano w komunikacie spółki.

Strony uznały współpracę na podstawie umowy kwestionowanej przez Energa-Obrót za definitywnie zakończoną. Jednocześnie nie wykluczają podjęcia współpracy w przyszłości na podstawie nowej umowy.

bDBgPLGv

Zobacz też: Największe bankructwo farmy wiatrowej w Polsce. Farmę przejmie Polenergia

"Zawarcie ugody nie wpływa niekorzystnie na wynik finansowy Energa-Obrót" - podano także. Oznacza to, że spółka ani nie utworzy nowych odpisów na kontrakt, ani nie zlikwiduje już utworzonych.

We wrześniu 2017 r. Energa podała, że Energa-Obrót zaprzestała realizacji 22 ramowych umów sprzedaży praw majątkowych, wynikających ze świadectw pochodzenia z wytwórcami energii elektrycznej z odnawialnych źródeł energii (OZE) i zdecydowała o wszczęciu postępowań sądowych i arbitrażowych, których przedmiotem ma być ustalenie nieistnienia stosunków prawnych. Energa szacowała wtedy, że może dochodzić ok. 600 mln zł z tytułu bezpodstawnego wzbogacenia jej kontrahentów w czasie realizacji 22 ramowych umów.

Grupa Energa jest trzecim największym operatorem systemu dystrybucyjnego w zakresie dostarczanej energii i trzecim największym sprzedawcą energii elektrycznej do odbiorców końcowych. Całkowita zainstalowana moc wytwórcza w elektrowniach grupy wynosi 1,34 GW.

bDBgPLGB

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDBgPLGW
Źródło:
KOMENTARZE
(1)
EURUSD
3 lata temu
co sądzicie o Hot Forex?