Notowania

energetyka
15.06.2016 13:46

Energa nie złożyła oferty na aktywa EdF, może w przyszłości rozważyć odkup

Energa nie złożyła oferty na aktywa EdF w Polsce i obecnie koncentruje się na własnych projektach. Docelowo może być zainteresowana odkupem trójmiejskiej części pakietu. Kupno całości rozważają natomiast Czesi.

Podziel się
Dodaj komentarz
(jiunn kang too / Flickr (CC BY-SA 2.0))

Energa nie złożyła oferty na aktywa EdF w Polsce i obecnie koncentruje się na własnych projektach. Docelowo może być zainteresowana odkupem trójmiejskiej części pakietu, poinformował prezes Dariusz Kaśków. Kupno całości rozważają natomiast Czesi.

- Nie złożyliśmy oferty - powiedział Kaśków dziennikarzom w kuluarach konferencji "Okrągły Stół Energetyczny".

Wyjaśnił, że ewentualne akwizycje są dla spółki "na czwartym miejscu", po inwestycji w Polską Grupę Górniczą oraz projektach Ostrołęka C i Siarzewo.

Dodał jednak, że jeśli nabywca aktywów EdF będzie chciał odprzedać poszczególne ich części, Energa może być zainteresowana.

- Bierzemy to pod uwagę, mam na myśli aktywa dotyczące Trójmiasta - Gdyni, Gdańska - powiedział prezes.

Grupa Energa to trzeci największy operator systemu dystrybucyjnego w zakresie dostarczanej energii, a także trzeci największy sprzedawca energii elektrycznej do odbiorców końcowych w 2015 r.

Czesi zainteresowani

Wstępną ofertę kupna ośmiu elektrociepłowni EdF złożyła za to grupa energetyczna CEZ. Zakłady te dostarczają ciepło i elektryczność do klientów w dużych polskich miastach.

Oferta dotyczy elektrociepłowni w Gdyni, Gdańsku, Krakowie i Wrocławiu, elektrociepłowni z systemem dystrybucji ciepła w Zielonej Górze, Ciechnicy, Toruniu i Zawidawiu oraz firm usługowych. Całkowita moc zainstalowana ciepłowni objętych ofertą to 4,4 GWT, co czyni je największym zespołem kogeneracyjnym i drugim co do wielkości w ciepłownictwie w Polsce.

Tagi: energetyka, eng, energa, giełda, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz