Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Energa skarży Mostostal Warszawa za budowę bloku w Elblągu. Pozew już w sądzie

1
Podziel się

Energa Kogeneracja - spółka zależna Energi - złożyła w Sądzie Okręgowym w Gdańsku pozew przeciwko Mostostalowi Warszawa. Powodem jest brak porozumienia, dotyczącego wykonania kontraktu na budowę bloku energetycznego w Elblągu.

Energa skarży Mostostal Warszawa za budowę bloku w Elblągu. Pozew już w sądzie
(mat. Energi)
bDYnmqNx

Energa Kogeneracja - spółka zależna Energi - złożyła w Sądzie Okręgowym w Gdańsku pozew przeciwko Mostostalowi Warszawa. Powodem jest brak porozumienia, dotyczącego wykonania kontraktu na budowę bloku energetycznego w Elblągu.

Pozew obejmuje zasądzenie od Mostostalu Warszawa, generalnego wykonawcy inwestycji, kwot tytułem kar umownych. Energa ma też zamiar zrealizować roszczenie o obniżenie wynagrodzenia kontraktowego zapłaconego z tytułu wykonania kontraktu na budowę bloku energetycznego opalanego biomasą o mocy 25 MWe.

Energa Kogeneracja uważa, że obiekt wykonany przez Mostostal Warszawa nie osiąga gwarantowanych parametrów technicznych przewidzianych w umowie, a wykonawca nie usunął wielu zgłoszonych usterek.

bDYnmqNz

"Energa Kogeneracja w celu zapewnienia nieprzerwanych dostaw energii cieplnej zmuszona jest do przeprowadzenia modernizacji bloku, celem doprowadzenia go do stanu pozwalającego na niezakłóconą eksploatację z zachowaniem zakładanych parametrów technicznych instalacji" - napisano w komunikacie spółki.

Zobacz także: Spółka Energa oddała się pod opiekę Matki Boskiej

Grupa Energa jest trzecim największym operatorem systemu dystrybucyjnego w zakresie dostarczanej energii i trzecim największym sprzedawcą energii elektrycznej do odbiorców końcowych. Całkowita zainstalowana moc wytwórcza w elektrowniach grupy wynosiła ok. 1,3 GW na koniec 2016 roku.

bDYnmqOa
giełda
wiadomości
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(1)
Se
4 lata temu
Spółka Energa z jednej strony oddała się pod opiekę Matko Boskiej, a z drugiej okrada ludność. To licuje z tą żarliwą postawą wobec Matki Boskiej. Czyżby ta spółka chciała wciągnąć w swój proceder Matkę Boską i nadal instalować inteligentne w okradaniu liczniki? Nowoczesne liczniki, tzw.elektroniczne, tzw.inteligentne, są w istocie inteligentne w okradaniu odbiorcy. Zaistniały za przyzwoleniem agendy rządowej Urzędu Regulacji Energetyki w związku z niejasnymi powiązaniami urzędników z lobby producentów milionów liczników inteligentnych w okradaniu odbiorcy i sprzedawców energii. URE dopuścił do eksploatacji te liczniki nie zmieniając taryf które się ukształtował w ciągu dziesiątek lat w oparciu o liczniki tradycyjne, indukcyjne. Licznik inteligentny w okradaniu działa na zupełnie innych zasadach od licznika tradycyjnego, indukcyjnego w oparciu o którego zostały opracowane taryfy poboru energii elektrycznej i dlatego okrada. Obawy, że odbiorcy są okradani w wymyślny sposób zostały potwierdzone przez badania które są publikowane także w internecie. Jak Wam zamontują inteligentny w okradaniu licznik musicie za tym licznikiem zamontować swój tradycyjny licznik indukcyjny, za 150 zł, z ważną plombą sprawdzenia, legalizacji. Następnie należy wezwać, listem poleconym, sprzedawcę do zaplombowania tego licznika. Oczywiście sprzedawca zainteresowany okradaniem Was się nie zjawi albo nawet nie odpowie negatywnie. Wszystkie dowody musicie skrupulatnie gromadzić na okoliczność jak wezwiecie przed sąd sprzedawcę za okradanie Was. Udowodnicie to na podstawie wskazań Waszego licznika indukcyjnego, tradycyjnego i licznika nowego inteligentnego w okradaniu. Nigdy nie zgadzajcie się by sprzedawca zabrał licznik do sprawdzenia do swego laboratorium. Musicie sami znaleźć laboratorium, ponieść koszty badania którymi obciążycie sprzedawce. Należy studiować, nauczyć się, praw przysługujących odbiorcy, Poradnik odbiorcy energii elektrycznej, na stronach URE. Nigdy nie zgadzajcie się na fakturę elektroniczną od dostawców mediów. W ten sposób przyczyniacie się do zwalniania ludzi u sprzedawców mediów, a sami wykonujecie robotę za sprzedawcę którą macie opłaconą w rachunku, a mianowicie dostarczenie faktury, za pokwitowaniem. Także w ten sposób odstępujecie od czynności które macie opłacone w rachunkach, fakturach, a mianowicie przechowywania w pamięci elektronicznej, drukowania, udowadniania że to prawdziwe rachunki przed sądami i innymi urzędami np. URE. Nigdy nie ujawniajcie sprzedawcom mediów, że otrzymaliście fakturę, oczywiście w wersji papierowej, jeżeli nie potwierdziliście na piśmie jej odbioru, za co płacicie w odpowiedniej, zwykle ukrytej, zawiłej, pozycji rachunku.