Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Jacek Frączyk
|

Tarczyński dogadał się z Energą. Producent wędlin zmienia dostawcę

4
Podziel się:

Energa ma kolejnego klienta biznesowego. Podpisała z Tarczyńskim umowę na sprzedaż 39 GWh energii elektrycznej w 2018 r.

Znany producent wędlin przez najbliższy rok będzie kupował energię u nowego operatora
Znany producent wędlin przez najbliższy rok będzie kupował energię u nowego operatora

Energa ma kolejnego klienta biznesowego. Podpisała z Tarczyńskim umowę na sprzedaż 39 GWh energii elektrycznej w 2018 r.

- Kontrakt z tak znanym producentem wędlin i dużym graczem na polskim rynku jest dla nas niemałym sukcesem - powiedział Błażej Krawczyszyn, wiceprezes Energi-Obrót. - To ważny krok w pozyskiwaniu kontrahentów branży przetwórstwa mięsnego. Choć to to pierwszy wspólny kontrakt, to dołożymy wszelkich starań, aby przerodził się w stałą współpracę - dodał.

Dla Energi to nie jest to może gigantyczna umowa, bo stanowić będzie zaledwie około 0,2 proc. realizowanej rocznie sprzedaży (około 22 TWh) - bardziej chodzi o prestiż i pozyskanie znanego klienta. Według średniej ceny energii w drugim kwartale podawanej przez URE wartość umowy wynosi szacunkowo 6,3 mln zł.

Z tego powodu akcje spółki prawie nie zareagowały na informację, lekko spadając w piątek o 0,4 proc. W skali tygodnia zyskują jednak ponad 5 proc.

Notowania Energi w ostatnim tygodniu

Marka Tarczyński po raz pierwszy dołączyła do grona klientów biznesowych Energi Obrót. "Obie firmy podjęły rozmowy handlowe na początku tego roku. Po wielomiesięcznych negocjacjach podpisały umowę, na mocy której Tarczyński zakupi od Energi Obrót 39 GWh energii elektrycznej" - czytamy w komunikacie na stronie CIRE.

Energia zostanie dostarczona do zakładów przetwórstwa mięsnego spółki Tarczyński, zlokalizowanych w Ujeźdźcu Małym, Sławie i Bielsko-Białej.

Tauron szykuje rewolucję w płaceniu za prąd

Grupa Energa to trzeci największy operator systemu dystrybucyjnego w zakresie dostarczanej energii, a także trzeci największy sprzedawca energii elektrycznej do odbiorców końcowych w pierwszej połowie 2018 r. Klienci biznesowi stanowią jedną dziesiątą odbiorców Energi.

Tarczyński jest producentem wyrobów wędliniarskich w Polsce, oferującym produkty pod markami Tarczyński, Dobrosława oraz Starpeck. Grupa produkuje ok. 500 wyrobów mięsno-wędliniarskich.

energetyka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(4)
asd
5 lata temu
Tarczyński - tylko z nazwy - Pan Tarczyński z firmą ma tyle wspólnego c o ja ...
liech
5 lata temu
Nie dostawcę, tylko sprzedawcę. Ot taka mała różnica.
KaczkaStar
5 lata temu
To wszystko załatwił poseł D. T. ps. Kabanos.
m-53
6 lat temu
[QUOTE] 39 MWh [/cytat] [cytat] 39 GWh [/QUOTE] No to w końcu ile???