Notowania

energetyka atomowa
24.03.2015 20:52

Energetyka jądrowa. Rosatom za 10 mld dol. dostarczy dwa reaktory dla elektrowni atomowej w Jordanii

Budowa dwóch reaktorów atomowych dla Jordanii ma być zakończona w 2022 roku.

Podziel się
Dodaj komentarz
(mat. pras. Rosatom)
Elektrownia atomowa w rosyjskim mieście Bałakowo </br>

Władze Jordanii podpisały we wtorek w Ammanie z rosyjską firmą Rosatom kontrakt o wartości 10 mld dolarów na dostawę dwóch reaktorów atomowych dla powstającej elektrowni w miejscowości Amra w północnej części kraju.

Jordańska agencja prasowa Petra podała, że Rosatom dostarczy dla położonej 40 km od Ammanu elektrowni dwa reaktory o mocy 1000 MW każdy.

Uboga w surowce Jordania pokrywa poprzez import 96 procent swego zapotrzebowania na energię. Budowa dwóch reaktorów atomowych dla Jordanii ma być zakończona w 2022 roku. Będą one wykorzystywać paliwo wyprodukowane z miejscowej rudy uranu.

Kontrakt z Jordanią to kolejny w ostatnich miesiącach sukces rosyjskiej energetyki atomowej. Podczas grudniowej wizyty Władimira Putina w Indiach ustalono, że Rosatom dostarczy do tego kraju 12 reaktorów w ciągu 20 lat.

Według indyjskich źródeł sześć reaktorów ma powstać w elektrowni w Kudankulam, a kolejnych sześć w innej lokalizacji, która nie została ustalona.

Czytaj więcej w Money.pl
Polska czeka na atomową ofertę Francji - Oczywiście naszym przyjaciołom z Polski złożymy jak najlepszą ofertę - zadeklarował premier Francji.
Indie chcą biznesu z Krymem. Będzie umowa? Indie formalnie nie popierają zachodnich sankcji, ale spotkanie może okazać się niezręczne przed planowaną na styczeń wizytą prezydenta USA Baracka Obamy w Indiach
Tagi: energetyka atomowa, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka światowa
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz