Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Energetyka wiatrowa stanęła. Wszystko przez zmiany w prawie

45
Podziel się:

- Energetyka wiatrowa w Polsce stanęła. 99 proc. planowanych inwestycji może zostać niezrealizowanych, a pracę w branży może stracić 4 tys. osób - informuje "Gazeta Wyborcza".

Energetyka wiatrowa stanęła. Wszystko przez zmiany w prawie
(Bartosz Wawryszuk)
bEKAOwPV

Po miesiącu od wejścia w życie ustawy o budowie elektrowni wiatrowych branża podsumowała jej pierwsze skutki. Okazało się, że przepisy, które ograniczają budowę nowych wiatraków do miejsc, w których najbliższe zabudowania dzieli od nich odległość równa 10-krotności wysokości wiatraka, spowodowały, że 99,2 proc. projektów zostało wstrzymanych.

Oznacza to, że polska energetyka wiatrowa zatrzyma się na poziomie ok. 5,6 tys. MW. Według szacunków ekspertów, możliwe, że zostanie zrealizowanych tylko ok. 0,5 MW nowych wiatraków, które mają pozwolenia na budowę. Dla porównania - całkowita moc elektrowni w Polsce wynosi ok. 36 tys. MW.

Ponadto do finansowej zapaści może doprowadzić branżę projekt rozporządzenia Ministerstwa Energii, który ogranicza możliwość uzyskania subsydiów dla inwestorów. Bez nich działalność ta jest nieopłacalna.

bEKAOwPX
bEKAOwQy
energetyka
gospodarka
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(45)
zimek
5 lata temu
na co komu przestarzała technologia której od lat pozbywa sie zachód
rokosz
5 lata temu
Subsydia dla inwestorów wiatrakowych ! -Niby dlaczego?
marcin124
5 lata temu
Durnie pisowskie chcą palić węglem i dalej truć
bEKAOwQz
Marek59
5 lata temu
Kolejny temat i kolejny dowód na to jakie buractwo mieszka w Polsce.Wszędzie wszystko się opłaca,tylko nie u nas,innym nie przeszkadza,nam każda rzecz.Elektrownie jądrowe-broń Boże,wiatrowe-tym bardziej,kopalnie-mowy nie ma,panele słoneczne-w żadnym wypadku.To się ku..a wyprowadźcie na Księżyc i korzystajcie z wiatru słonecznego.
olovfvfd
5 lata temu
hehe Polska energetyka wiatrowa stanęła??????? Koło domu niech sami sobie wybudują !!!!!!! Średnio 1,5km mogą wiatraki stać, jest pełno takich przestrzeni dlaczego nie stawiają!!!!!!!!!!! No bo kabelka więcej trzeba położyć
...
Następna strona