Notowania

Euro najdroższe od 4 lat, dolar od 13 lat. Co dalej ze złotym?

Po piątkowej decyzji agencji S&P o obniżeniu ratingu Polski złoty bardzo gwałtownie się osłabił, euro było najdroższe od 4 lat, dolar umocnił się do poziomów najwyższych od 2003 roku. Co dalej z polską walutą?

Podziel się
Dodaj komentarz
(Jacek Bereźnicki)

Po piątkowej decyzji agencji S&P o obniżeniu ratingu Polski złoty bardzo gwałtownie się osłabił, euro było najdroższe od 4 lat, dolar od 2003 roku. Co dalej z polską walutą?

- Krótkoterminowo efekt obniżki ratingu już nastąpił. Ale ciągle jest dużo niepewności na rynku – mówił w programie #dziejesienazywo Paweł Majtkowski, doradca finansowy. - W dłuższej perspektywie złoty będzie się umacniał, choć na razie pozostanie słaby jeszcze przez kilka miesięcy – dodał.

Paweł Majtkowski w rozmowie z Agatą Kołodziej powiedział, że decyzja o obniżce ratingu może całkowicie zniweczyć albo przynajmniej opóźnić decyzję o obniżce stóp procentowych w Polsce. – W efekcie jest mniejsza szansa, że raty naszych kredytów będą niższe – powiedział Majtkowski.

Dr Jacek Adamski, doradca zarządu Konfederacji Lewiatan w programie #dziejesienazywo uspokajał. - Paniki walutowej nie ma i prawdopodobnie nie będzie – mówił Adamski.

Tagi: dolar amerykański, dziejesienazywo, gospodarka polska
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz