Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Rekonstrukcja rządu. Będzie zmiana w podejściu do przyjęcia euro?

Rekonstrukcja rządu. Będzie zmiana w podejściu do przyjęcia euro?

 

 

Czy więcej technokratów w rządzie, na którego czele stoi Mateusz Morawiecki, oznacza, że Polska jest bliżej przyjęcia euro? - Jeżeli jesteśmy bliżej na skali o długości metra, to może o jeden centymetr - odpowiada Piotr Kuczyński, główny analityk domu inwestycyjnego Xelion.

- To zależy przede wszystkim od woli politycznej - dodaje ekspert w rozmowie z money.pl. Więcej - w materiale wideo.

O tym, że do przyjęcia wspólnej waluty Polska się nie spieszy, mogliśmy się ostatnio przekonać kilkukrotnie. Na przykład podczas expose Mateusza Morawieckiego, które na temat euro nawet się nie zająknął.

Z kolei w ubiegłym tygodniu premier mówił nam, że nie uważa, żeby strefa euro była optymalnym obszarem walutowym. - Nie bierzemy teraz tego tematu pod uwagę - mówił podczas powrotu ze spotkania z premierem Viktorem Orbanem w Budapeszcie.

Czytaj także
Polecane galerie
Praca
2018-04-28 23:50
Na grzebaniu w kasie traci każdy szarak, czyli więcej jak 50% Polaków
jozef47
2018-04-28 18:39
W Grecji tez byl przekret. Suflak ( inaczej kebab) kosztowal 100 drahm. Po wymianie kosztowal jedno euro, a 1 e. kosztowalo ponad 300 drahm. Tak to panstwa roluja ludzi.
YR1
2018-01-11 19:29
Jakie euro? jakie euro?
Mam w Niemieckim i Holenderskim banku konta - w euro. W Polsce OK, ale w Szwecji, Danii nie OK.
Najpierw referendum, czy my chcemy tego cudownego wynalazku. Kolega Niemiec mówił mi, że chleb kosztował najpierw 1DM, a po zmianie waluty 1Euro. To samo mówili Finowie, Wiatraki i Austriacy. To jest kicha totalna. Żadne euro.
Pokaż wszystkie komentarze (29)