Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Eurocash zamierza przejąć sieć sklepów Mila. Musi mieć zgodę UOKiK

13
Podziel się

Sieć sklepów ABC, Delikatesy Centrum i Mila mogą mieć wkrótce tego samego właściciela.

Sieć mila to blisko 190 marketów, które w 2016 roku zanotowały sprzedaż na poziomie 1,5 mld zł.
Sieć mila to blisko 190 marketów, które w 2016 roku zanotowały sprzedaż na poziomie 1,5 mld zł. (mila.pl)
bDAMmmaJ

Eurocash podpisał umowę przedwstępną z właścicielami ostatniej z nich. Wartość transakcji to 350 mln zł.

Eurocash może przejąć 100 proc. akcji właściciela marketów Mila. Wartość transakcji została ustalona na 350 mln zł, przy czym nie obejmuje ona wybranych nieruchomości, które nie zostaną nabyte przez Eurocash – informuje spółka w komunikacie.

Jak pisaliśmy w money.pl, pierwsze porozumienia między Eurocash a udziałowcami cypryjskiej spółki Domelius Limited, do której należy m.in. sieć blisko 190 sklepów Mila zostały zawarte pod koniec sierpnia.

bDAMmmaL
Zobacz także: Skarbówka nie ma litości, kontroluje nawet targi żywności. I wcale nie przestanie:

Sprzedający udzielili Eurocashowi wyłączność na sfinalizowanie transakcji do dnia 8 września 2017 roku. W tym czasie zobowiązali się do wstrzymania z jakimikolwiek rozmowami dotyczącymi sprzedaży innym podmiotom.

W piątek grupa Eruocash poinformowała o podpisaniu umowy przedwstępnej. Firma będzie jednak jeszcze potrzebować zgody Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów na koncentrację.

bDAMmmaR

Jest o co walczyć bowiem w ubiegłym roku sklepy Mila zanotowały sprzedaż na poziomie 1,5 mld zł. Jest to więc szansa na dalszy rozwój dla Grupy Eurocash.

Eurocash, do którego należą takie marki jak sieć sklepów ABC i Delikatesy Centrum, w wyniku transakcji mógłby stać się właścicielem 188 placówek działających pod szyldem Mila. Średnia powierzchnia handlowa sklepów przekracza 460 metrów kwadratowych. Zatrudnia blisko 5,4 tys. pracowników.

bDAMmmbm
wiadomości
gospodarka
gospodarka polska
KOMENTARZE
(13)
jodik
3 lata temu
Niedługo bez znajomości portugalskiego czy niemieckiego NIC nie kupimy. Przecież nie musimy sprzedawać w OBCE ręce.
Alicja z Ciem...
3 lata temu
U nas na wsi tylko Biedronka ma branie a o Mili pierwsze słyszę.
boom
3 lata temu
Eurocash to oby kapitał,interesuje mnie czy płaci podatki,
bDAMmmbn
książę leśnyc...
3 lata temu
I bądź tu człowieku w porządku i próbuj wspierać Polski handel - jak sami się sprzedają obcym i nie dają szans na patriotyzm!!!
Marcin
3 lata temu
AMICA osiągnęła rekordowe wyniki finansowe za 6 miesięcy 2017 roku - raport finansowy. Zysk na jedną akcję to aż 12,45 zł. AMICA SA oddała do użytku z powodzeniem nowy największy i najnowocześniejszy magazyn wysokiego składowania w Europie. Zdjęcia i artykuły dostępne w sieci. Tak wysoki zysk został osiągnięty przy niskim kursie funta i euro a AMICA eksportem tak naprawdę stale rok w rok poprawia wyniki finansowe. Kupno akcji AMICA SA na giełdzie to szansa na spory zysk.