Notowania

Eurocash zamierza przejąć sieć sklepów Mila. Musi mieć zgodę UOKiK

Sieć sklepów ABC, Delikatesy Centrum i Mila mogą mieć wkrótce tego samego właściciela.

Podziel się
Dodaj komentarz
(mila.pl)
Sieć mila to blisko 190 marketów, które w 2016 roku zanotowały sprzedaż na poziomie 1,5 mld zł.

Eurocash podpisał umowę przedwstępną z właścicielami ostatniej z nich. Wartość transakcji to 350 mln zł.

Eurocash może przejąć 100 proc. akcji właściciela marketów Mila. Wartość transakcji została ustalona na 350 mln zł, przy czym nie obejmuje ona wybranych nieruchomości, które nie zostaną nabyte przez Eurocash – informuje spółka w komunikacie.

Jak pisaliśmy w money.pl, pierwsze porozumienia między Eurocash a udziałowcami cypryjskiej spółki Domelius Limited, do której należy m.in. sieć blisko 190 sklepów Mila zostały zawarte pod koniec sierpnia.

Skarbówka nie ma litości, kontroluje nawet targi żywności. I wcale nie przestanie:

Sprzedający udzielili Eurocashowi wyłączność na sfinalizowanie transakcji do dnia 8 września 2017 roku. W tym czasie zobowiązali się do wstrzymania z jakimikolwiek rozmowami dotyczącymi sprzedaży innym podmiotom.

W piątek grupa Eruocash poinformowała o podpisaniu umowy przedwstępnej. Firma będzie jednak jeszcze potrzebować zgody Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów na koncentrację.

Jest o co walczyć bowiem w ubiegłym roku sklepy Mila zanotowały sprzedaż na poziomie 1,5 mld zł. Jest to więc szansa na dalszy rozwój dla Grupy Eurocash.

Eurocash, do którego należą takie marki jak sieć sklepów ABC i Delikatesy Centrum, w wyniku transakcji mógłby stać się właścicielem 188 placówek działających pod szyldem Mila. Średnia powierzchnia handlowa sklepów przekracza 460 metrów kwadratowych. Zatrudnia blisko 5,4 tys. pracowników.

Tagi: eurocash, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
16-09-2017

uffoBrawo pis oby tak dalej , za rządów peło blokowano naszych producentów

15-09-2017

MarcinAMICA osiągnęła rekordowe wyniki finansowe za 6 miesięcy 2017 roku - raport finansowy. Zysk na jedną akcję to aż 12,45 zł. AMICA SA oddała do użytku z … Czytaj całość

17-09-2017

dojna zmianaA PiS ryczy, ze chce repolonizacji a tu zonk. Caly PiS gadanie glupot i zadymy, ot caly PiS.

Rozwiń komentarze (13)