Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Eurocash sfinalizował przejęcie sieci sklepów Eko

4
Podziel się:

Eurocash ostatecznie przejął sieć Eko, liczącą prawie 250 sklepów w południowozachodniej Polsce. Wykonał zalecenia UOKiK i teraz umocni swoją obecność w tej części kraju, zarazem ratując przynoszącą straty sieć i 3,7 tysiąca miejsc pracy. Nowe sklepy dołączą do obsługiwanych przez Eurocash sieci: abc, Lewiatan, Delikatesów Centrum i Groszka.

Eurocash sfinalizował przejęcie sieci sklepów Eko
(Jacek Frączyk)

Eurocash ostatecznie przejął sieć Eko, liczącą prawie 250 sklepów w południowozachodniej Polsce. Wykonał zalecenia UOKiK i teraz umocni swoją obecność w tej części kraju, zarazem ratując przynoszącą straty sieć i 3,7 tysiąca miejsc pracy. Nowe sklepy dołączą do obsługiwanych przez Eurocash sieci: ABC, Lewiatan, Delikatesy Centrum i Groszek.

Eurocash kupił sieć blisko 250 sklepów spożywczych EKO "co pozwoli na dalszy rozwój Grupy Eurocash i lepsze wykorzystanie jej potencjału" - czytamy w komunikacie Eurocash.

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumenta w grudniu 2016 r. zgodził się na transakcję pod warunkiem, że Eurocash pozbędzie się trzech sklepów: w Chróścicach w województwie opolskim oraz w Gniewczynie Łańcuckiej i Zarzeczu w województwie podkarpackim.

UOKiK uznał, że taka transakcja mogła doprowadzić do ograniczenia konkurencji w obszarze do kilometra od sklepów Eko Holding w tych miejscowościach, dlatego zgłosił zastrzeżenia. Eurocash stwierdził wtedy, że zastrzeżenia nie będą miały wpływu na domknięcie transakcji a "udział tych trzech sklepów w sprzedaży sieci EKO nie jest znaczący".

Umowa pomiędzy Eurocash a Pelican Ventures, dotycząca zakupu 100 proc. udziałów w Eko Holding oraz pośrednio 100 proc. udziałów w spółkach Ledi i Jim została podpisana ju w marcu ubiegłego roku. Transakcja uzależniona była jednak od zgody UOKiK na koncentrację.

Eurocash deklarował, że transakcja jest kluczem do odzyskania trwałej rentowności przez przynoszącą straty sieć Eko, a także umożliwi zachowania ponad 3,7 tys. miejsc pracy. Plany firmy zakładają zarządzanie siecią Eko w partnerstwie z franczyzobiorcami z regionów działania tej sieci.

Grupa Eurocash to największa polska grupa zajmująca się hurtową dystrybucją produktów żywnościowych, chemii gospodarczej, alkoholu i wyrobów tytoniowych (FMCG).

W ramach prowadzonych przez Grupę Eurocash sieci franczyzowych i partnerskich skupionych jest około 13 tysięcy niezależnych sklepów detalicznych. Do Eurocash należą sieci franczyzowe i partnerskie: ABC Sklepy po sąsiedzku, Delikatesy Centrum, Groszek, Euro Sklep, Gama, Lewiatan, a także Drogerie Koliber.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(4)
krystian
5 lata temu
Monopol w małych miejscowościach pod przyzwoleniem UOKiK. Przecież w małych miejscowościach niezależni handlowcy w większości zaopatrują się w EC, a teraz ich konkurent EKO, będzie należał do EC. to tylko w polsce.
Kuba
5 lata temu
A od kiedy Lewiatan należy do grupy Eurocash ?
xxxx
5 lata temu
Taka polska grupa jak biedronka- obydwie są portugalskie ,piszcie prawdę.
Neska
5 lata temu
Zastanawiam się, czy pan Amaral się kiedyś nie zapcha tymi inwestycjami. Ileż można jeść i nie zwymiotować?