Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Fabryka cukierków Poroszenki pod lupą rosyjskich śledczych

0
Podziel się:

Rosyjski Komitet Śledczy zarzucił władzom fabryki Roshen, że w latach 2012-2013 wyłudziły od państwa 180 milionów rubli w ramach zwrotu podatku.

Fabryka cukierków Poroszenki pod lupą rosyjskich śledczych
(Ministerstwo Spraw Zagranicznych/Flickr)

Rosyjskie służby przeszukały należącą do prezydenta Ukrainy fabrykę cukierków w Lipiecku w zachodniej Rosji. Poszukiwano dowodów na ewentualne oszustwa podatkowe.

Rosyjski Komitet Śledczy zarzucił władzom fabryki, że w latach 2012-2013 wyłudziły od państwa 180 milionów rubli w ramach zwrotu podatku.

Firma Roshen Petra Poroszenki wydała specjalne oświadczenie w sprawie przeszukania pisząc, że "taka inspekcja podatkowa jest nielegalna i nie można jej tolerować".

Według władz korporacji, policyjna akcja została przeprowadzona bez uprzedzenia i doprowadziła do wstrzymania produkcji w fabryce w Lipiecku.

Petro Poroszenko, zanim został prezydentem Ukrainy, nazywany był "królem czekolady". Należąca do niego korporacja Roshen jest największym ukraińskim producentem wyrobów cukiernicznych.

Czytaj więcej w Money.pl
Mińsk ostatnią szansą. Ukraina przed wyborem Format normandzki to rozmowy o sytuacji na Ukrainie prowadzone przez Poroszenkę, kanclerz Niemiec Angelę Merkel, prezydenta Francji Francois Hollande'a i prezydenta Rosji Władimira Putina.
Tak Rosja komentuje wybory na Ukrainie Gazety sugerują, że niedzielne wybory dają Rosji możliwość powrotu do gry.
Hollande chce pogodzić Poroszenkę z Putinem Prezydent Francji zaproponował kolejne spotkanie, które miałoby _ umocnić zawieszenie broni _.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)