Notowania

Fala ataków hakerskich. Ucierpiała polska spółka Inter Cars

Wiele polskich firm padło we wtorek ofiarą ataku hakerskiego. Jedną z tych, która oficjalnie potwierdziła, że ucierpiała, jest spółka Inter Cars.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Inter Cars S.A.)

"Przerwa w działaniu systemów teleinformatycznych Grupy Kapitałowej Inter Cars S.A. została najprawdopodobniej spowodowana międzynarodowym atakiem hakerskim, o którym informowały dzisiaj rządy niektórych państw oraz światowe środki masowego przekazu. Spółka poinformowała o sprawie polskie organy ścigania" – napisano w oświadczeniu przedsiębiorstwa.

Fala ataków zaczęła się na Ukrainie. Szybko pojawiły się oskarżenia, że za atakami na system bankowy, sieć ciepłowniczą i telekomunikacyjną stoją Rosjanie. Ale po krótkim czasie okazało się, że i oni stali się celem hakerów. Okazało się, że to wirus Petya, który szyfruje pliki i domaga się wpłaty 300 bitcoinów za ich odblokowanie.

Najgroźniejsze cyberataki na świecie

Wcześniej poinformowano, że w wyniku cyberataków ucierpiały w Europie Zachodniej m.in. duński koncern A.P. Moeller-Maersk działający głównie w branży transportu morskiego i energii, brytyjska firma WPP - gigant z branży reklamy i public-relations, terminale w największym w Europie porcie w Rotterdamie oraz francuski koncern materiałowy Saint-Gobain.

W Rosji zaatakowano m.in. serwery państwowego koncernu naftowego Rosnieft. Na Ukrainie celem ataku były: system bankowy i telekomunikacyjny, rządowe sieci komputerowe, najważniejsze lotniska w kraju, ciepłownie, elektrownie oraz metro w Kijowie.

Tagi: inter cars, atak hakerów, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
28-06-2017

KlientIC jesteśmy z Wami ,jesteście wieloletnim i najlepszym partnerem biznesowym dlatego trzymamy kciuki za sprawne i szybkie rozwiązanie problemów . … Czytaj całość

28-06-2017

rs300 BTC ? W tym momencie kurs 1 BTC to 2566 $, czyli sobie życzą 769800 $ za odszyfrowanie plików. W sumie na biednych nie trafilo...

28-06-2017

ITI2000Schenker, TNT, Raben - Padły

Rozwiń komentarze (13)