Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
włochy
09.01.2015 08:19

Fałszowanie pieniędzy. Są zatrzymani

Pod koniec listopada w Kampanii rozbito wielki gang fałszerzy euro, do którego należało 11 mniejszych organizacji.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Chris Sampson/CC BY 2.0/flickr)

Włoska Gwardia Finansowa odniosła kolejny w ostatnich tygodniach sukces w walce z fałszerzami pieniędzy. Na południu kraju znaleziono ponad 1 milion fałszywych banknotów o nominale 50 euro, będących w fazie produkcji. Pięć osób zostało aresztowanych.

Koło Neapolu funkcjonariusze odkryli nielegalną drukarnię na tyłach magazynów firmy zajmującej się rzekomo przeróbką odpadków. Faktycznie jednak jej właściciele, dwaj bracia, kierowali grupą przestępczą produkującą na masową skalę fałszywe banknoty. To wysokiej klasy specjaliści w tej dziedzinie, już wcześniej karani za ten proceder - poinformowała prokuratura.

Doliczono się tam arkuszy z 1 milionem 12 tysiącami banknotów. Ich produkcja była na tyle zaawansowana, że już widniał na nich podrobiony nominał 50 euro. Media podały, że duża część tych fałszywych pieniędzy ukryta była w schowku pod podłogą; zainstalowany był tam też system urządzeń dźwiękoszczelnych, wyciszających pracę maszyn drukarskich.

Operacja, która doprowadziła do rozbicia gangu i aresztowania pięciu osób, w tym trzech stojących w chwili zatrzymania przy maszynach drukarskich, została uznana za jeden z największych sukcesów ostatnich lat ze względu na liczbę skonfiskowanych banknotów. Media zauważają, że po raz kolejny potwierdza się, iż region Kampania jest największym we Włoszech ośrodkiem fałszowania pieniędzy.

W grudniu, także koło Neapolu, karabinierzy znaleźli magazyn z 20 milionami euro w podrobionych banknotach. W tych samych stronach policja dokonała największej konfiskaty fałszywych monet euro od chwili wprowadzenia wspólnej waluty. Było ich ponad 300 tysięcy i zostały wybite w Chinach.

Pod koniec listopada w Kampanii rozbito wielki gang fałszerzy euro, do którego należało 11 mniejszych organizacji. Według śledczych banda ta, znana jako Napoli Group, odpowiada za wprowadzenie do obiegu na świecie nawet 90 proc. wszystkich fałszywych banknotów euro.

Czytaj więcej w Money.pl
Berlusconi prosi o skrócenie swojej kary Były premier Włoch zwrócił się do sądu w Mediolanie o skrócenie o 45 dni wyznaczonej mu kary w postaci prac społecznych.
Włochy potępiają atak. W Rzymie alarmowy W Wiecznym Mieście na polecenie MSW wzmocniono ochronę wszystkich najważniejszych gmachów o strategicznym znaczeniu.
Prom nadal płonie. Poszukiwania utrudnione Według ekspertów pożar na pokładzie jednostki stojącej w porcie Brindisi w Apulii na południu Włoch może trwać nawet tygodniami.
Tagi: włochy, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości, gospodarka światowa
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz