Notowania

Przejdź na

Uwaga na oszustów, którzy podszywając się pod resort wyłudzają pieniądze - takie ostrzeżenie zamieściło na Twitterze Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Chodzi o podszywanie się pod resort i naciąganie na fałszywe "opłaty rejestracyjne".

W komunikacie czytamy, że w związku z docierającymi do Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej licznymi sygnałami o próbach wyłudzeń w imieniu Ministerstwa rzekomych "opłat rejestracyjnych", resort informuje, że nie prowadzi żadnych rejestrów, od których pobiera jakiekolwiek opłaty oraz nie wysyła do nikogo wiadomości mailowych zawierających wezwania do zapłaty. Rachunek bankowy podawany w wezwaniach mailowych nie należy do ministerstwa.

Co więcej resort 9 lutego 2017 r. złożył w tej sprawie zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa. Sprawę prowadzi Prokuratura Rejonowa w Warszawie.
To nie pierwsze tego typu ostrzeżenie przed naciągaczami.
W lutym ministerstwo także ostrzegało przed takimi naciągaczami, którzy podszywając się pod resort wyłudzali "opłaty rejestracyjne". Nadawcy domagali się wpłaty 365 zł na podane konto, na poczet "potwierdzenia wpisu do Rejestru". Resort podkreśla, że nie ma nic wspólnego z rozsyłanymi taką drogą wezwaniami do zapłaty. To próba wyłudzenia pieniędzy, przez kogoś, kto podszywa się pod ministerstwo. Czytaj więcej tutaj.

Tagi: fałszywe maile, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
03-03-2017

MarekFajne !!! . Ministerstwo OSTRZEGA PRZED OSZUSTAMI !!! : - ))) , a dokładnie pośrodku tego ostrzeżenia jest REKLAMA FOREXU !!! :- ))) , czyli złodziei … Czytaj całość

03-03-2017

OloUwaga na oszustów i zdjęcie rudej, trafne, okłamała że dostanę 500 na dziecko.

03-03-2017

ELAWSTYD Pani RAFALSKA, dla emerytów podwyżki do 10 zł a dla RZĄDU tysiące. Zapamiętamy przy wyborach???

Rozwiń komentarze (15)