Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Katarzyna Mikołajewska
|

Nowy outlet w sercu Krakowa. Pomysł jest przełomowy, ale realizacja rozczarowuje

1
Podziel się:

Fashion Outlet Kraków w założeniu ma być projektem przełomowym. Położenie w centrum miasta ma zagrozić konkurencji. Dlaczego więc ciągle przesuwane jest otwarcie obiektu? Początkowo miał być to rok 2017, dziś czytamy już o 2019 r. Czyżby nad miejscem, w którym poprzednio znajdowała się Kraków Plaza, ciążyła jakaś klątwa?

Fashion Outlet Kraków przekłada otwarcie na 2019 r.
Fashion Outlet Kraków przekłada otwarcie na 2019 r. (PAP)

Fashion Outlet Kraków to nowy projekt powstający w miejsce centrum handlowego Kraków Plaza.

"Zaoferuje ponad 120 marek w obszarze mody i stylu życia w cenach niższych do 70 proc. – czytamy na stronie obiektu. "Centrum będzie domem dla około 100 sklepów rozłożonych na powierzchni najmu obejmującej 32 tysiące metrów kwadratowych. Uzupełnione kinem IMAX, kawiarniami, restauracjami i dodatkową ofertą skierowaną na rozrywkę i spędzanie wolnego czasu" – zachwalają twórcy projektu.

Sam pomysł ma szanse zagrozić outletom, które są położone na obrzeżach miasta, takim jak Factory Kraków. Kto będzie jeździł na peryferie miasta po przecenione ubrania, skoro na takie zakupy będzie się można wybrać do centrum?

Zobacz także: Centra outletowe w Polsce przyciągają coraz więcej klientów

- Nie inwestujemy po to żeby komukolwiek zaszkodzić tylko żeby zrealizować swoje cele - mówi Dawid Rutkowski, Head of Asset Management Retail w PEAKSIDE ROS Outlet Management Sp. z. o.o., firmie inwestującej w projekt.

- Rzeczywiście lokalizacja będzie dogodna, bo jest w granicach miasta, doskonale dostępna środkami transportu publicznego. Wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom klientów – dodaje.

Wcześniej w miejscu outletu znajdowało się centrum Kraków Plaza. Mimo dużego potencjału, obiekt zbankrutował.

Kraków Plaza – to nie klątwa, ale zły dobór najemców pogrążył centrum handlowe

Według Monika Janczewska-Leji, Head of Leasing w Klepierre problemem poprzedników był zły dobór najemców i ich nieodpowiednie rozmieszczenie.

- Kraków Plaza jako jedna z pierwszych, dwupiętrowych galerii miała potencjał, była bardzo estetyczna, z wyjątkowo piękną fontanną – mówi Janczewska-Leja.

Specjalistka tłumaczy jednak, że złe rozmieszczenie sklepów pogrążyło galerię. O co dokładnie chodzi? Okazuje się, że na parterze znajdowały się małe, lokalne butiki, które nie przyciągały klientów. Poza tym brak było odpowiednich połączeń między piętrami. – Przykładowo Zara czy Royal Collection powinny mieć dwa piętra – tłumaczy Janczewska-Leja.

Wyzwanie dla konkurencji czy kolejna porażka?

Na stronie internetowej zmieniają się daty ponownego otwarcia galerii. Początkowo był to rok 2017, potem 2018. Obecnie data otwarcia Fashion Oultet Center to wiosna 2019 r.

Przez cały czas będzie jednak funkcjonować pierwsze piętro, w tym kino, kręgielnie, siłownia – mówi Dawid Rutkowski.

Skąd opóźnienia w uruchomieniu outletu? Okazuje się, że inwestycja nadal czeka na pozwolenie na budowę.

- Różne daty otwarcia to akurat nic nadzwyczajnego przy tego typu projektach. Wchodzi w grę wiele aspektów, które wpływają na termin realizacji – tłumaczy Rutkowski. - Obecnie czekamy na pozwolenie na budowę, ale jesteśmy przekonani, że je dostaniemy – dodaje.

wiadomości
gospodarka
gospodarka polska
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(1)
abradab
5 lata temu
Od kiedy Kraków Plaza to centrum Krakowa??? hahahhahahaha