Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Mieszko Rozpędowski
Mieszko Rozpędowski
|

Super Bowl 2017. Święto sportu i rekordowych cen reklam

1
Podziel się:

Nawet 5 milionów dolarów – tyle kosztuje emisja 30-sekundowej reklamy w trakcie finału ligi futbolu amerykańskiego. Super Bowl to najważniejsze wydarzenie sportowe w Stanach Zjednoczonych. Każdego roku relacja z finału jest najchętniej oglądaną transmisją w amerykańskiej telewizji. Reklamodawcy są gotowi wydać fortunę, by móc zaistnieć przez kilkadziesiąt sekund.

Super Bowl 2017. Święto sportu i rekordowych cen reklam
(Associated Press/East News)

Nawet 5 milionów dolarów – tyle kosztuje emisja 30-sekundowej reklamy w trakcie finału ligi futbolu amerykańskiego. Super Bowl to najważniejsze wydarzenie sportowe w Stanach Zjednoczonych. Każdego roku relacja z finału jest najchętniej oglądaną transmisją w amerykańskiej telewizji. Reklamodawcy są gotowi wydać fortunę, by móc zaistnieć przez chociaż kilkadziesiąt sekund.
Jak podaje Nielsen, zeszłoroczną imprezę oglądało w telewizji 111,9 mln Amerykanów. Wydarzeniom towarzyszą specjalne spoty reklamowe. Ich koszt to nawet 5 mln dolarów. Spoty nawiązują do wydarzenia i są tworzone specjalnie pod nie.

Prawa do transmisji sportowego wydarzenia w telewizji i internecie posiada stacja Fox. Na swoim serwisie Fox Sport telewizja udostępni bezpłatny streaming z reklamami odpowiednio dobranymi dla danego internauty.

Wiele z firm nie potwierdza emisji swoich spotów w trakcie Super Bowl. Natomiast wśród marek, które nie kryją się do ostatniej chwili z emisją swoich reklam, znaleźli się przedstawiciele największych koncernów motoryzacyjnych m.in. Audi, Hyundai, Kia, Lexus czy Mercedes-Benz.

Spoty na Super Bowl wyemitują także marki Skittles, Persil, Avocados, Mr Clean, Snickes, Go Daddy, Turbo Taxi, Bai, Febreze czy Bud Light.

Rekordowe ceny biletów

Super Bowl jest uważany za jedną z najdroższych imprez sportowych. Każdego roku ceny biletów osiągają rekordowy poziom. W 2016 r. za mecz drużyny Denver Broncos i Carolina Panthers w ramach 50. edycji Super Bowl trzeba było zapłacić średnio ok. 4,9 tys. dolarów, o czym pisaliśmy tutaj.

Jak podaje "New Jork Post", w tym roku średnia cena za bilet na finał Super Bowl przekroczy nawet 5 tys. dolarów, mimo że bilety są średnio o 8 proc. tańsze niż w 2016 roku. Najtańsze bilety w tym roku są sprzedawane za ok. 2,5 tys. dolarów.

W 2016 roku Amerykanie na swoje typy związane z tym wydarzeniem postawili ponad 10 miliardów dolarów. Do tego dochodzą rekordowe wydatki na żywność i napoje w trakcie finału ligi futbolu amerykańskiego

W 51. Finale ligi NFL wystąpią Atlanta Falcons oraz New England Patriots. Tegoroczny Super Bowl zostanie rozegrany w Houston w niedzielę 5 lutego. Na trybunach NRG Stadium zasiądzie 80 tys. widzów.

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(1)
manie
6 lat temu
--,(---)Hej, wpadłem dziś na ciekawy serwis s aukcjami od zeta how-it-w.ml Jeszcze chyba mało znany i łatwo coś wygrać