Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Finansowanie partii w Polsce. PSL i SLD ujawniły swoje faktury

0
Podziel się:

Z prośbą o ujawnienie skanów faktur półtora roku temu wystąpiła Sieć Obywatelska Watchdog Polska.

Finansowanie partii w Polsce. PSL i SLD ujawniły swoje faktury
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Po raz pierwszy partie polityczne w Polsce ujawniły swoje faktury. SLD i PSL na podstawie prawomocnego wyroku Naczelnego Sądu Administracyjnego przedstawiły swoje wydatki za styczeń i luty 2013 roku.

Z prośbą o ujawnienie skanów faktur półtora roku temu wystąpiła Sieć Obywatelska Watchdog Polska. Szymon Osowski, prezes stowarzyszenia, podkreśla jak ważna jest wiedza dotycząca publicznych wydatków partii. - _ Warto pytać, aby zobaczyć na co przeznaczone są wydatki i o ich efektywność _ - tłumaczy.

Skany faktur zostały umieszczone na stronie internetowej: informacjapubliczna.org.pl

PIS mimo prawomocnego wyroku NSA nie ujawni na razie swoich faktur tłumacząc się licznymi obowiązkami związanymi z prowadzoną kampanią wyborczą. Sieć Obywatelska czeka na termin rozprawy dotyczącej wydatków PO. Do tej pory również Twój Ruch nie udostępnił faktur tłumacząc się brakiem skanera a także ochroną danych osobowych i tajemnicy przedsiębiorstwa.

Do tej pory partie ujawniały swoje wydatki jedynie w corocznych sprawozdaniach Państwowej Komisji Wyborczej.

Czytaj więcej w Money.pl
Grzegorz Napieralski zdradza, po co SLD startuje w wyborach _ To, być może, ostatnie lata, kiedy tak wielkie pieniądze będą płynąć do naszego regionu _.
Miller wskazał problem "numer jeden" Szef SLD ujawnił, najważniejsze punkty edukacyjnego programu tej partii w najbliższych wyborach.
PSL staje po stronie niepłacących rachunków Politycy chcą uniemożliwić wyłączanie gazu i prądu. PO i PiS poprą projekt wbrew protestom koncernów?
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)