Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Katarzyna Mikołajewska
|

Prokuratura pomoże ofiarom firm odszkodowawczych. Niektóre z nich zatrzymują nawet 50 proc. kwot

58
Podziel się:

Prokuratorzy będą walczyli z oszustwami firm odszkodowawczych. Chodzi o firmy, które nie przykazują swoim klientom pełnej kwoty odszkodowania, zatrzymując sobie nawet 50 proc. kwot.

Prokuratorzy będą się włączać w sprawy cywilne po stronie pokrzywdzonych przez firmy odszkodowawcze
Prokuratorzy będą się włączać w sprawy cywilne po stronie pokrzywdzonych przez firmy odszkodowawcze (East News/STANISLAW KOWALCZUK)

- Prokuratorzy będą się włączać w sprawy cywilne po stronie pokrzywdzonych, którzy od firm odszkodowawczych dostają w skrajnych przypadkach nawet tylko połowę należnego zadośćuczynienia - powiedział minister sprawiedliwości i prokurator generalny Zbigniew Ziobro.

Na czym polegają oszustwa firm odszkodowawczych? Nieuczciwe przedsiębiorstwa działając jako pośrednicy, w imieniu osób poszkodowanych w wypadkach komunikacyjnych albo rodzin osób, które zginęły, zawierają ugody z towarzystwami ubezpieczeniowymi dotyczące wysokości zadośćuczynienia. Nie wypłacają jednak poszkodowanym pełnych kwot, uzasadniając to własnymi kosztami. Zatrzymują dla siebie nawet 50 proc.

- To nieuczciwe praktyki, którym chcemy zapobiec. Są firmy, które żerują na ludzkich tragediach. Obiecują wsparcie, a kierują się wyłącznie żądzą zysku. Wykorzystują sytuacje, gdy ludzie, których dotknęła tragedia, są pogrążeni w rozpaczy i łatwowiernie przyjmują rzekomą pomoc - podkreślił minister sprawiedliwości.

* Drugi sezon "Ucha Prezesa" *

Prokuratura zgłosiła już udział w jednej ze spraw, w której bliscy osoby zmarłej w wypadku wystąpili do sądu przeciwko firmie odszkodowawczej, w związku z przywłaszczeniem znacznej części należnego rodzinie zadośćuczynienia. To reakcja na informację od sędziego orzekającego w sprawach cywilnych o zapłatę.

- Państwo jest od tego, żeby bronić interesów słabszych. Zadbać o to, żeby ludzie, którzy znaleźli się w krytycznej sytuacji - a nie mają wiedzy i doświadczenia w skomplikowanych sprawach prawnych - nie padali ofiarą naciągaczy - zaznaczył Ziobro.

Z uwagi na szeroki charakter procederu, zastępca prokuratora generalnego Robert Hernand zwrócił się do prokuratur regionalnych o informacje na temat doniesień składanych w podobnych sprawach w poszczególnych prokuraturach, a także działań podejmowanych przez prokuratorów.

kraj
ubezpieczenia
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(58)
ERYYK
5 lata temu
A MOŻE TAK WEŹCIE SIĘ ZA TOWARZYSTWA UBEZPIECZEŃ KTÓRE WYPŁACAJĄ ZANIŻONE ODSZKODOWANIA??? SAMI TWORZYCIE PATOLOGIĘ POZWALAJĄC UBEZPIECZYCIELOM OSZUKIWAĆ LUDZI!!! GDYBY PŁACILI ZA NA PRZYKŁAD SZKODY KOMUNIKACYJNE WEDŁUG PRAWA A NIE ZANIŻALI O 40-50% NALEŻNE ODSZKODOWANIA TO FIRMY "POMAGAJĄCE" W ODZYSKIWANIU NALEŻNYCH PIENIĘDZY NIGDY BY NIE POWSTAŁY!!! ZIOBRO ZNOWU CHCE ZABŁYSNĄĆ ŁAPIĄC PRZESTĘPCÓW KTÓRYCH PRODUKUJE NA POTĘGĘ PAŃSTWO!!!
ccc
5 lata temu
Już obiecał razem z Jarkiem ,że weźmie się za polisolokaty w które Polacy zostali wrobieni i minęło 2 lata rządów i co zrobili. Nic. Wszystko to jest marketing a żadnych efektów tej działalności dla ludzi nie widać.
Polka4
5 lata temu
Brawo Panie ministrze Ziobro, bierz się za wszystkich drani zdrajców, sprzedawczyków i zlodziei. Naród czeka na ich rozliczenie. Do roboty i powodzenia.
nowy
5 lata temu
I ziobro zagwarantuje nam ze jesli zabierze firmie wieksze pieniadze to ta firma nie wydoi kasy od klienta ?
mason
5 lata temu
Jak Ziobro taki mądry to niech się weźmie za firmy ubezpieczeniowe , jakby firma uczciwie wypłaciła odszkodowania to niepotrzebne byłyby takie firmy do odszkodowań . at tak sam obywatel to sobie może wywalczyć śmieszne odszkodowanie i musi brać jednego oszusta żeby walczył z innym oszustem (firmami ubezpieczeniowymi)
...
Następna strona