Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
oprac. oprac. Katarzyna Mikołajewska
|

Prokuratura pomoże ofiarom firm odszkodowawczych. Niektóre z nich zatrzymują nawet 50 proc. kwot

58
Podziel się

Prokuratorzy będą walczyli z oszustwami firm odszkodowawczych. Chodzi o firmy, które nie przykazują swoim klientom pełnej kwoty odszkodowania, zatrzymując sobie nawet 50 proc. kwot.

Prokuratorzy będą się włączać w sprawy cywilne po stronie pokrzywdzonych przez firmy odszkodowawcze
Prokuratorzy będą się włączać w sprawy cywilne po stronie pokrzywdzonych przez firmy odszkodowawcze (East News/STANISLAW KOWALCZUK)
bDoKdKtN

- Prokuratorzy będą się włączać w sprawy cywilne po stronie pokrzywdzonych, którzy od firm odszkodowawczych dostają w skrajnych przypadkach nawet tylko połowę należnego zadośćuczynienia - powiedział minister sprawiedliwości i prokurator generalny Zbigniew Ziobro.

Na czym polegają oszustwa firm odszkodowawczych? Nieuczciwe przedsiębiorstwa działając jako pośrednicy, w imieniu osób poszkodowanych w wypadkach komunikacyjnych albo rodzin osób, które zginęły, zawierają ugody z towarzystwami ubezpieczeniowymi dotyczące wysokości zadośćuczynienia. Nie wypłacają jednak poszkodowanym pełnych kwot, uzasadniając to własnymi kosztami. Zatrzymują dla siebie nawet 50 proc.

- To nieuczciwe praktyki, którym chcemy zapobiec. Są firmy, które żerują na ludzkich tragediach. Obiecują wsparcie, a kierują się wyłącznie żądzą zysku. Wykorzystują sytuacje, gdy ludzie, których dotknęła tragedia, są pogrążeni w rozpaczy i łatwowiernie przyjmują rzekomą pomoc - podkreślił minister sprawiedliwości.

bDoKdKtP

* Drugi sezon "Ucha Prezesa" *

Prokuratura zgłosiła już udział w jednej ze spraw, w której bliscy osoby zmarłej w wypadku wystąpili do sądu przeciwko firmie odszkodowawczej, w związku z przywłaszczeniem znacznej części należnego rodzinie zadośćuczynienia. To reakcja na informację od sędziego orzekającego w sprawach cywilnych o zapłatę.

- Państwo jest od tego, żeby bronić interesów słabszych. Zadbać o to, żeby ludzie, którzy znaleźli się w krytycznej sytuacji - a nie mają wiedzy i doświadczenia w skomplikowanych sprawach prawnych - nie padali ofiarą naciągaczy - zaznaczył Ziobro.

bDoKdKtV

Z uwagi na szeroki charakter procederu, zastępca prokuratora generalnego Robert Hernand zwrócił się do prokuratur regionalnych o informacje na temat doniesień składanych w podobnych sprawach w poszczególnych prokuraturach, a także działań podejmowanych przez prokuratorów.

bDoKdKuq
kraj
ubezpieczenia
Źródło:
KOMENTARZE
(58)
nickt
3 lata temu
za ubezpieczycieli się weźcie żeby płacili uczciwie to firmy odzyskujące odszkodowania przestaną być potrzebne
henry
3 lata temu
Może pan Ziobro wraz z panem Morawieckim policzą ile pieniędzy i dokąd wypływa za pośrednictwem firm windykacyjnych? O ile sobie przypominam długi się przedawniają w terminach ustawowych, a to co potem z nimi się dzieje to lichwa i spekulacja. Szukacie miliardów? one są w firmach windykacyjnych, tam pączkują i obrastają w spekulacyjny kapitał giełdowy!!
cvq
3 lata temu
wziąć to się trzeba za firmy ubezpieczeniowe, które do zbierania składek są pierwsze ,a do wypłaty odszkodowań ostatnie
bDoKdKur
LO
3 lata temu
Może Ziobro zacznie walkę z PZU, który nigdy się nie palił do wypłat odszkodowań i nic się nie zmienia.
gvv
3 lata temu
to moze za kredyty frankowe? co? mie chce? to moze za nuezasadne odmowy wyplaty odszkodowan przez ubezpieczycieli? co? tez nie chce?
...
Następna strona