Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Jacek Frączyk
|

Forte pobiło rekord. Ponad miliard złotych przychodów

5
Podziel się:

Skonsolidowane przychody Fabryk Mebli Forte wzrosły do 304 mln zł w czwartym kwartale 2016 r., a w całym ubiegłym roku do 1 089 mln zł, podała spółka, powołując się na wstępne dane. Miliard złotych w ciągu roku udało się firmie przekroczyć po raz pierwszy w historii

Zarząd Forte S.A.
Zarząd Forte S.A. (Forte)

Skonsolidowane przychody Fabryk Mebli Forte wzrosły do 304 mln zł w czwartym kwartale 2016 r., a w całym ubiegłym roku do 1 089 mln zł, podała spółka, powołując się na wstępne dane. Miliard złotych w ciągu roku udało się firmie przekroczyć po raz pierwszy w historii. Zysk operacyjny wzrósł w ciągu roku o o aż 47 proc.

Zgodnie ze wstępnymi wyliczeniami Forte przybliżona wartość skonsolidowanych przychodów ze sprzedaży w czwartym kwartale 2016 r. wyniosła 304 mln zł, co oznacza wzrost o 7,3 proc. w stosunku do analogicznego okresu roku 2015 r.

W stosunku do skonsolidowanych przychodów ze sprzedaży za poprzedni kwartał przychody wzrosły o 24,1 proc. "W skali całego roku 2016, szacunkowa wartość skonsolidowanych obrotów wyniosła 1 089 mln zł i była wyższa o 14,2 proc. względem roku 2015" - pisze spółka w komunikacie.

Szacunkowa wysokość skonsolidowanego wyniku operacyjnego EBIT za czwarty kwartał 2016 r. wyniosła 40,5 mln zł co oznacza wzrost o 35 proc. w stosunku do analogicznego okresu roku 2015 r. W stosunku do poprzedniego kwartału oznacza to wzrost o 24,1 proc.

W skali całego roku 2016, szacunkowa wartość wyniku EBIT wyniosła 144 mln zł i była wyższa o 46,9 proc. względem roku 2015.

Spółka zastrzega, że podane wyniki mają charakter szacunkowy i mogą różnić się od danych ostatecznych.

Fabryki Mebli Forte są czołowym polskim producentem i eksporterem mebli, posiadającym cztery zakłady produkcyjne w Polsce oraz szereg spółek o profilu handlowym w kraju i za granicą. Spółka założona przez Macieja Formanowicza rozpoczęła działalność produkcyjną w 1992 r. Od 1996 roku jest notowana na GPW.

giełda
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(5)
Tomasz k
6 lat temu
Wspaniała firma tylko pozazdrościć tylko brak szacunku do pracownika i wyzysk
Pracuś
6 lat temu
Takie zyski, a pracownik nadal zarabia marne grosze...
zy$k
6 lat temu
dobra robota, moje chłopakI!
kaczus1
6 lat temu
Forte pobiło rekord. Ponad miliard złotych przychodów Wkrótce PIS się wami zajmie
ciolo
6 lat temu
Ile tam zarabia pracownik?