Notowania

wiadomości
12.10.2017 06:46

Forum Cybersec 2017. „Cyberbezpieczeństwo staje się kwestią strategiczną”

W jaki sposób innowacje służą zwiększaniu bezpieczeństwa cybernetycznego? Na takie pytanie starali się udzielić odpowiedzi uczestnicy debaty “Innovation stag(t)e kick off” podczas pierwszego dnia kongresu Cybersec 2017 w Krakowie.

Podziel się
Dodaj komentarz

W jaki sposób innowacje wzmacniają bezpieczeństwo cybernetyczne? Na takie pytanie starali się odpowiedzieć uczestnicy debaty "Innowacje oraz cyberbezpieczeństwo – potencjał regionu Europy Środkowo-Wschodniej” podczas pierwszego dnia Europejskiego Forum Cyberbezpieczeństwa – Cybersec 2017 w Krakowie.

- Dzisiaj, jak patrzymy na cyberprzestrzeń, to musimy sobie uświadomić, że te kraje odniosą sukces i będą bezpieczne, które będą umiały spojrzeć na system informatyczny państwa zarówno z punktu widzenia administracji cywilnej, służb mundurowych, jak i prywatnych firm - powiedział Adam Góral, prezes Asseco Poland. - Te kraje, w których będą stratedzy rozumiejący jak to połączyć, wygrają - dodał.

- Znalezienie takich ludzi jest bardzo trudne. Mamy nadzieję, że my w tym pomożemy - stwierdził.

- Szanując innowacje, nie zapominajmy o tym, że dzisiaj mamy bardzo dużo do zrobienia w zakresie bezpieczeństwa. Prawo nie nadążyło za technologią, ale starajmy się zrozumieć to, co mamy i później w uporządkowany sposób rozwijajmy te rozwiązania – dodał Adam Góral.

Michał Chyczewski, wiceprezes zarządu Alior Banku, pełniący obowiązki prezesa, zwrócił uwagę, że kierowana przez niego firma jest „nie tylko odbiorcą, ale też twórcą rozwiązań innowacyjnych w obszarze cyberbezpieczeństwa”.

- Mamy czym się pochwalić. Dzisiaj będziemy prezentować rozwiązanie, które jest dedykowane klientom biznesowym i skutecznie chroni ich przed atakami oprogramowania typu malware - powiedział Chyczewski. - Jest to nasze własne rozwiązanie, które powstało w oparciu o zasoby banku - podkreślił.

Jak wyjaśnił Michał Chyczewski, Alior Bank zatrudnia ponad 600 informatyków i posiada własne Centrum Innowacji. - Mamy kompetencje, aby rozwijać własne rozwiązania w zakresie cyberbezpieczeństwa w bankowości - podkreślił.

Jak zaznaczył Michał Chyczewski, drugi obszar działań Alior Banku związanych z innowacyjnością to „otwarcie na sektor fintechowy”. - Chcemy być jednym z najbardziej rozpoznawalnych banków w Europie z punktu widzenia tworzenia środowiska do rozwoju fintechów w oparciu o intrefejs OpenAPI i „sandbox”, który razem z tym interfejsem będzie dostarczany - wyjaśnił.

- Chcemy być bankiem internetowym, mobilnym, nasza strategia zakłada bardzo duże przesunięcie z kanałów tradycyjnych do właśnie kanału mobilnego i internetowego - powiedział Michał Chyczewski. - W tym momencie cyberbezpieczeństwo przestaje być kwestią wymogu, który musi zostać spełniony, a staje się kwestią strategiczną. Chcemy bezpiecznie przeprowadzić klientów przez tą technologiczną rewolucję - zadeklarował.

Jarosław Szymczuk, dyrektor generalny IBM Polska i Kraje Bałtyckie ocenił, że „zagadnieniem numer jeden w obszarze cybersecurity jest ilość informacji”.

- Jeśli myślimy o cybersecurity, myślimy także o zagadnieniach typu globalne epidemie - stwierdził. - Globalna epidemia oznacza tak naprawdę, że musimy monitorować sytuację i przyglądać się czy i w jaki sposób pojawiają się nowe zagrożenia - wyjaśnił. - Temu służą nasze globalne centra, które wsparte są przez narzędzia z obszaru sztucznej inteligencji - wyjaśnił Szymczuk.

Tagi: wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
12-10-2017

MoherGdzie komentarze moje katolickie sw.nie

Rozwiń komentarze (1)