Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Zmarł założyciel Fox News. Miał 77 lat

Zmarł założyciel Fox News. Miał 77 lat

Fot. Fred Prouser/ REUTERS

Założyciel i były szef Fox News Roger Ailes zmarł w czwartek rano - poinformowała stacja. Miał 77 lat. Ze stanowiska prezesa odszedł latem zeszłego roku w atmosferze skandalu i oskarżeń o molestowanie seksualne.

Informacje o śmierci potwierdziła jego żona w specjalnym oświadczeniu. To właśnie Ailes zbudował potęgę Fox News i rozwijał stację przez dwadzieścia lat.

Nie przeszkadzało mu to angażować się politycznie. Był doradcą medialnym prezydentów wywodzących się z partii republikańskiej. Z jego rad korzystali Richard Nixon, Ronald Reagan, George W. Bush, a także Donald Trump, któremu doradzał podczas kampanii i przygotowywał do telewizyjnych debat. Nie przepadał za to za Demokratami. O prezydencie Obamie miał powiedzieć, że nigdy nie zarobił sam ani centa i całe życie był zależny od publicznych pieniędzy.

Z Fox News odszedł latem 2016 r. Gretchen Carlson oskarżyła go o molestowanie seksualne. On sam zdecydowanie zaprzeczał, by miał się go dopuścić.

Po jego odejściu szef News Corp Rupert Murdoch powiedział: "Roger Ailes wniósł niezwykły wkład do naszej firmy i naszego kraju. Roger podzielił moją wizję wielkiej i niezależnej organizacji telewizyjnej i realizował ją znakomicie przez ponad 20 lat".

Czytaj także
Polecane galerie