Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Łukasz Pałka
|

Francoise Bettencourt Meyers najbogatszą kobietą świata. Kilka godzin dziennie gra na pianinie

11
Podziel się:

Po śmierci Liliane Bettencourt fortunę odziedziczyła jej córka.

Francoise Bettencourt Meyers napisała książkę o greckich bogach.
Francoise Bettencourt Meyers napisała książkę o greckich bogach. (NIVIERE/SIPA)

Miano najbogatszej kobiety na świecie pozostało w rodzinie. Po śmierci Liliane Bettencourt fortunę odziedziczyła jej córka Francoise Bettencourt Meyers. Jej majątek to ponad 43 mld dolarów.

Dziedziczka potężnego majątku zbudowanego przez lata wokół koncernu L'Oreal to jedyna córka zmarłej kilka dni temu Liliane Bettencourt, która odeszła w wieku 94 lat. 64-letnia Francoise Bettencourt Meyers zasiada w radzie nadzorczej rodzinnego biznesu, ale znana jest też z szeregu innych pasji.

Jak donosi serwis Bloomberg, dziedziczka kilka godzin dziennie gra na pianinie. Poza tym w swoim dorobku ma dwie książki - 5-tomowe opracowanie Biblii, a także książkę poświęconą greckim bogom.

Zobacz także: Zobacz także: Pomysł na biznes: kawiarnia z ciastkami

Bloomberg cytuje Toma Sanctona, autora głośnej ksiażki "The Bettencourt Affair", w której opisał on powiązania rodziny z członkami francuskiego rządu. Przypomnijmy, że kilka lat temu media obiegły doniesienia m.in. o tym, że Liliane Bettencourt miała finansować kampanię Nikolasa Sarkozy'ego.

Tom Sancton zapytany o Francoise stwierdził, że żyje ona "we własnym kokonie" i już w dzieciństwie nie czuła się dobrze w świecie bogaczy. Dodał, że o ile losy koncernu były bardzo istotne dla Liliane, to jej córka przywiązuje do nich mniejszą wagę.

Można spodziewać się, że po śmierci Liliane Bettencourt zaczną rosnąć spekulacje na temat przyszłości koncernu. Na razie dziedziczka fortuny L'Oreal bezsprzecznie pozostaje na pierwszym miejscu wśród najbogatszych kobiet na świecie. Wyprzedza m.in. Alice Walton (Wal-Mart), Jacqueline Mars (Mars) i Suzanne Klatten (BMW).

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(11)
Piotr
2 lata temu
Tak się składa, że moja żona z Nią koresponduje... W sumie - nie wywyższa się. Jest kobietą, która nie osiadła na laurach rodzinnego bogactwa, podejmując się pracy na uczelni. Filantropka.
zma
6 lat temu
czyli mądra kobieta
łuuuuu
6 lat temu
MOże żeby zagłuszyć sumienie za ubezwłasnowolnienie śp matki
xionc rozmodl...
6 lat temu
Jako skromny pseudoksiądz z zimnego kraju w którym po ulicach chodzą niedźwiedzie polarne proszę o skromny datek na modlitwę o więcej dni słonecznych. Co łaska Pani Bettencourt jednak nie mniej niż pińcet.
POLAK
6 lat temu
Ciekawe ile pieniedzy przeznacza dla najbiedniejszych niech pamieta ze dobro powraca !!!