Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Gang kradł...niemieckie panele solarne. Wyrządzili szkody na milion euro

0
Podziel się:

Gang specjalizujący się w kradzieżach z terenu Niemiec paneli solarnych rozbili policjanci z CBŚP, przy współpracy z niemieckimi funkcjonariuszami. Łupem grupy mógł paść towar o wartości ponad miliona euro.

Gang kradł...niemieckie panele solarne. Wyrządzili szkody na milion euro
(manfredxy/iStockphoto)
bESqnkzV

Już nie samochody, a panele słoneczne kradną coraz częściej Polacy w Niemczech. Policja właśnie rozbiła gang, który trudnił się tym procederem. W sumie mogli złupić panele za milion euro.

Śledztwo w tej sprawie prowadzi wydział Centralnego Biura Śledczego Policji z Zielonej Góry, a nadzoruje je tamtejsza prokuratura okręgowa. Do tej pory - jak powiedziała rzeczniczka CBŚP Katarzyna Balcer - zatrzymano już 11 osób, w wieku od 25 do 60 lat; w tym 32-letniego lidera grupy.

Według nieoficjalnych informacji zatrzymani to mieszkańcy gminy Sulechów (powiat zielonogórski).

bESqnkzX

- Z materiałów, które do tej pory zgromadziliśmy wynika, że członkowie grupy, działając w różnych składach osobowych i różnych konfiguracjach, od stycznia 2014 do chwili obecnej ukradli nie mniej niż kilka tysięcy paneli fotogalwanicznych (solarnych - przyp.red.), wartości ponad miliona euro - poinformowała Balcer.

Jak dodała, zatrzymanym postawiono zarzuty dot. kradzieży ponad tysiąca paneli wartości 500 tys. euro. - 9 osób zostało tymczasowo aresztowanych. Policjanci odzyskali 194 panele, wartości 60 tys. euro - poinformowała Balcer.

Gang kradł panele z pól solarnych na terenie Niemiec. W grupie - jak wynika z ustaleń CBŚP i prokuratury - funkcjonował ścisły podział zadań. Wyspecjalizowane osoby rozpinały obwody elektryczne pól solarnych, kolejne miały za zadanie załadunek skradzionych elementów. Jeszcze inne odpowiadały za przewóz skradzionych paneli do Polski. Lider grupy osobiście zajmował się sprzedażą skradzionych elementów. Policjanci ustalają, kto był odbiorcą paneli. Jak podkreślają, sprawa jest rozwojowa.

Przy rozpracowaniu gangu, CBŚP i polska prokuratura ściśle współpracowały z Prokuraturą ds. Zwalczania Zorganizowanej Przestępczości z Brandenburgii i Wydziałem ds. Zwalczania Przestępczości Zorganizowanej Krajowego Urzędu Kryminalnego Brandenburgii.

bESqnkAd
Czytaj więcej w Money.pl
Ukradli znaczki wartości 20 milionów euro Zamaskowani napastnicy zrabowali pod Paryżem przeznaczone dla poczty znaczki i koperty.
Córka Korwina-Mikkego wpadła na kradzieży Została przyłapana przez ochronę warszawskiego hipermarketu budowlanego.
1500 euro grzywny za kradzież piasku Turysta skradł 10 kilogramów piasku z plaży na Sardynii we Włoszech.
bESqnkAy
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)