Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Podszywali się pod przedstawicieli Jeronimo Martins i Lidla. Wyłudzili towary za 3,8 mln zł

Orzechy laskowe i tabletki do zmywarki, warte około 3,8 mln złotych, miał wyłudzić gang oszustów, który stanął we wtorek przed sądem.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Karolina Misztal/REPORTER)

Orzechy laskowe i tabletki do zmywarki, warte około 3,8 mln złotych, miał wyłudzić gang oszustów, działający między innymi na terenie Wrocławia. Jego dwaj przedstawiciele stanęli we wtorek przed wrocławskim sądem.

Członkowie grupy przestępczej podszywali się pod przedstawicieli dużych koncernów, w tym Jeronimo Martins Polska oraz Lidl Czechy. Podczas procesu został odczytany akt oskarżenia, w którym wyodrębniono zarzuty dla obu mężczyzn. Prokurator Joanna Bandzwołek powiedziała, że jeden z oszustów zajmował się poszukiwaniem odbiorców na wyłudzone towary, werbował pozostałych członków grupy, a inne osoby organizowały odbiór zamówionych towarów, ich przechowywanie oraz transport.

Obrońcy obu oskarżonych prowadzą negocjacje z prokuratorem. Podczas rozprawy oskarżony Jarosław J. podtrzymał swoje zaznania. Oświadczył, że nie przyznaje się do winy, ale jest skłonny dobrowolnie poddać się karze

Tagi: oszustwo, wiadomości, gospodarka, prawo, gospodarka polska, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
28-03-2017

arymannasłać takich na Niemcy i wygramy bez wojny

31-03-2017

JaNie przyznaje się do winy, ale jest gotów poddać się dobrowolnie karze. Przecież sam ten fakt pokazuje, że ktoś jest winny. Gdybym był na jego miejscu … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (2)