Notowania

Nord Stream 2 szkodzi Europie. Niemieccy parlamentarzyści przeciwko inwestycji

Realizacja drugiej nitki rosyjskiego gazociągu przez Bałtyk wchodzi w decydującą fazę.

Podziel się
Dodaj komentarz
(AFP/EAST NEWS)
Nord Stream 2 ma być gotowy do końca 2019 roku

Gotowa ma być do końca przyszłego roku. Nieoczekiwanie sprzeciw Polski i krajów bałtyckich wobec budowy Nord Stream 2 poparli niemieccy parlamentarzyści.

"Plan budowy drugiego rosyjskiego gazociągu przez Bałtyk do Niemiec dzieli politycznie Europę i stawia pod znakiem zapytania naszą solidarność z Polską, naszymi bałtyckimi sąsiadami, Słowacją i Ukrainą, ale także Danią i Szwecją" – brzmi apel podpisany między innymi przez niemieckich eurodeputowanych i część posłów do Bundestagu .

Jak relacjonujeDeutsche Welle, sygnatariusze tego dokumentu przypominają, że w Niemczech nie brak zarówno zwolenników, jak i przeciwników Nord Stream 2.

Dodają również, że w przeciwieństwie do tego, co przekonuje rząd Niemiec, projekt gazociągu jest "wysoce polityczny”, a cała inwestycja szkodliwa.

Przypomnijmy, że niedawno polski premier Mateusz Morawiecki rozmawiał na temat Nord Stream 2 z Angelą Merkel.Kanclerz wciąż utrzymywała, że inwestycja ma charakter jedynie komercyjny i nie jest zagrożeniem dla dywersyfikacji energii w Europie.

Zobacz też: Po co Putinowi Nord Stream 2?

- Polska wybudowała LNG, który dostał wsparcie UE, uzyskała zgodę na budowę Baltic Pipe. To zapewnia dywersyfikację - argumentowała.

Niemieccy europosłowie Manfred Weber (CSU), Reinhard Buetikofer (Zieloni), Nadja Hirsch (FDP) i Elmar Brok (CDU) oraz deputowani do Bundestagu Norbert Roettgen (CDU), Oliver Krischer (Zieloni) i Michael Link z FDP wspólnie apelowali do rządzącej SPD, aby zmieniła swoje stanowisko i czytamy w "DW". "Nowy niemiecki rząd musi się zdecydować" – podkreślili.

Tagi: gaz z rosji, gaz, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
21-02-2018

rekapiSchroeder nie dopilnował działkowania wziatek? ;)

21-02-2018

RertyCzerwony towarzysz Schroeder, dostał za mało pieniedzy o czerwonyvh przyjaciół do podziału? Może niektorym pieniadze z tego kierunku zaczely … Czytaj całość

20-02-2018

EoSPowinni się dogadać i zrobić odczep do naszego gazoportu.

Rozwiń komentarze (32)