Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Przemysław Ciszak
|

Nord Stream 2 szkodzi Europie. Niemieccy parlamentarzyści przeciwko inwestycji

32
Podziel się:

Realizacja drugiej nitki rosyjskiego gazociągu przez Bałtyk wchodzi w decydującą fazę.

Nord Stream 2 ma być gotowy do końca 2019 roku
Nord Stream 2 ma być gotowy do końca 2019 roku (AFP/EAST NEWS)

Gotowa ma być do końca przyszłego roku. Nieoczekiwanie sprzeciw Polski i krajów bałtyckich wobec budowy Nord Stream 2 poparli niemieccy parlamentarzyści.

"Plan budowy drugiego rosyjskiego gazociągu przez Bałtyk do Niemiec dzieli politycznie Europę i stawia pod znakiem zapytania naszą solidarność z Polską, naszymi bałtyckimi sąsiadami, Słowacją i Ukrainą, ale także Danią i Szwecją" – brzmi apel podpisany między innymi przez niemieckich eurodeputowanych i część posłów do Bundestagu .

Jak relacjonujeDeutsche Welle, sygnatariusze tego dokumentu przypominają, że w Niemczech nie brak zarówno zwolenników, jak i przeciwników Nord Stream 2.

Dodają również, że w przeciwieństwie do tego, co przekonuje rząd Niemiec, projekt gazociągu jest "wysoce polityczny”, a cała inwestycja szkodliwa.

Przypomnijmy, że niedawno polski premier Mateusz Morawiecki rozmawiał na temat Nord Stream 2 z Angelą Merkel.Kanclerz wciąż utrzymywała, że inwestycja ma charakter jedynie komercyjny i nie jest zagrożeniem dla dywersyfikacji energii w Europie.

Zobacz także: Zobacz też: Po co Putinowi Nord Stream 2?

- Polska wybudowała LNG, który dostał wsparcie UE, uzyskała zgodę na budowę Baltic Pipe. To zapewnia dywersyfikację - argumentowała.

Niemieccy europosłowie Manfred Weber (CSU), Reinhard Buetikofer (Zieloni), Nadja Hirsch (FDP) i Elmar Brok (CDU) oraz deputowani do Bundestagu Norbert Roettgen (CDU), Oliver Krischer (Zieloni) i Michael Link z FDP wspólnie apelowali do rządzącej SPD, aby zmieniła swoje stanowisko i czytamy w "DW". "Nowy niemiecki rząd musi się zdecydować" – podkreślili.

wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(32)
Rachmistrz te...
5 lata temu
To może być sprzeciw "na pokaz", gdyż są mi znane "osiągnięcia" co niektórych parlamentarzystów, których wymieniono, jako sygnatariuszy tego protestu.
edi
5 lata temu
2 parlamentarzystów do reszty,może przeoczyli o co chodzi-w tekscie niemieccy parlamentzżyści,śmieszne.
ziku
5 lata temu
przecież szkopy mówiły że unia trzech prędkości
Leszek 1963
5 lata temu
Mierny dziennikarz zapomniał napisać że tylko 7 polityków wyraziło sprzeciw potęga !!!!!!!!!
Wwa
5 lata temu
Jak poleci makrela to i rudy gestapo.
...
Następna strona