Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
gazoport
17.06.2016 03:27

Gazoport w Świnoujściu. Pierwsza komercyjna dostawa

To pierwsza komercyjna dostawa surowca do gazoportu w Świnoujściu. Z Kataru powinno w piątek przypłynąć 206 tysięcy metrów sześciennych skroplonego surowca.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Jerzy Undro/REPORTER)

To pierwsza komercyjna dostawa surowca do gazoportu w Świnoujściu. Z Kataru powinno w piątek przypłynąć 206 tysięcy metrów sześciennych skroplonego surowca.

Jak wyjaśnia wiceszef Gaz-Systemu, Artur Zawartko wyjaśnia, że poprzednie dostawy służyły regulacji instalacji czy szkoleniu pracowników. Pierwszą dostawę handlową będzie obsługiwał polski personel, który zdobywał wcześniej doświadczenie. Zawartko powiedział też, że importowany gaz dzięki sieci przesyłowej trafi do odbiorców.

Po tak zwanej regazyfikacji do sieci, jak informuje rozmówca, będzie mogło trafić około miliona 300 tysięcy metrów sześciennych błękitnego paliwa. Cała operacja może potrwać około 24 godzin.

W sobotę terminal LNG w Świnoujściu otrzyma imię świętej pamięci prezydenta Lecha Kaczyńskiego. W uroczystości ma wziąć udział prezydent Andrzej Duda. To Lech Kaczyński ponad 10 lat temu zainicjował pomysł budowy tej inwestycji.

Roczna przepustowość terminalu w Świnoujściu wynosi 5 miliardów metrów sześciennych gazu. To jedna trzecia rocznego zapotrzebowania Polski na ten surowiec.

Tagi: gazoport, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
17-06-2016

JoxyPo co nadawać Gazoportowi jakiekolwiek imię? Gazoport to gazoport a nie kapliczka.

17-06-2016

MN4[QUOTE] To Lech Kaczyński ponad 10 lat temu zainicjował pomysł budowy tej inwestycji. [/QUOTE] A, metro warszawskie przed wojną. Umowa budowy … Czytaj całość

17-06-2016

Mustang 72Nie długo nie będziemy obywatelami Polski tylko obywatelami Kaczogrodu

Rozwiń komentarze (5)