Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Gigantyczna zaległość podatkowa Emperii. Spółka będzie się odwoływać

Gigantyczna zaległość podatkowa Emperii. Spółka będzie się odwoływać

Fot. Wuhazet Henryk Żychowski/Wikimedia (CC BY 3.0)

Emperia Holding spodziewa się, że ostateczna decyzja Urzędu Kontroli Skarbowej w Lublinie dotycząca podatku dochodowego od osób prawnych za 2011 rok może spowodować konieczność zapłaty zaległości podatkowej w wysokości 182,27 mln zł wraz z odsetkami, podała spółka. Firma podejmie jednak kroki prawne mające na celu podważenie tej decyzji.

Emperia Holding, do której należy 327 sklepów sieci Stokrotka, poinformowała, że otrzymała z kancelarii podatkowej protokół z badania ksiąg wydany w postępowaniu kontrolnym prowadzonym przez Dyrektora Urzędu Kontroli Skarbowej w Lublinie w zakresie rzetelności deklarowanych podstaw opodatkowania oraz prawidłowości obliczania i wpłacania podatku dochodowego od osób prawnych za 2011 rok.

Akcje Emperii natychmiast spadły ponad 20 proc. Roczne zyski spółki to kwoty rzędu 40 mln zł i większość środków spółka inwestowała w rozwój sieci Stokrotka (w 2016 roku miało powstać 100 sklepów). Domiar z urzędu skarbowego może zatrzymać rozwój Emperii a nawet naruszyć fundamenty jej działania.

Notowania dzienne akcji Emperia

 

W protokole zawarto ocenę prawną, iż spółka osiągnęła dodatkowy dochód podatkowy ze zbycia segmentu dystrybucyjnego, a konkretnie spółki Tradis w 2011 roku, w kwocie 959 mln zł. Nabywcą był Eurocash.

Spółce przysługuje jeszcze prawo do wniesienia zastrzeżeń do protokołu.

"Spółka nie zgadza się z ustaleniami protokołu i podejmie wszystkie możliwe kroki prawne mające na celu wykazanie braku podstaw do przyjęcia wyżej opisanych ustaleń" - czytamy w komunikacie.

Emperia podkreśliła, że protokół jest dokumentem urzędowym, który nie rozstrzyga sprawy.

"Niemniej jednak w przypadku przyjęcia ustaleń protokołu w decyzji Dyrektora Urzędu Kontroli Skarbowej w Lublinie, a następnie utrzymania tej decyzji przez organ odwoławczy (Dyrektora Izby Skarbowej), powyższe może skutkować obowiązkiem uiszczenia przez spółkę zaległości podatkowej w wysokości 182,27 mln zł wraz z odsetkami za zwłokę od dnia 1 kwietnia 2012 roku" - czytamy także.

Emperia Holding jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2002 r. Grupa handlowa Emperia prowadzi działalność detaliczną, deweloperską i informatyczną.

Free via Skype
urząd skarbowy, handel detaliczny, emp, emperia, stokrotka
ISB
Czytaj także
Polecane galerie
Rafał.
89.66.93.* 2016-03-06 12:23
Stokrotka podległa Emperii to firma w której panuje ogromny bałagan.Brak normalnej logistyki,magazyny jak za komuny,oszczędności na wszystkim nawet na miotłach.W sklepach więcej towaru w magazynie niż na sklepie.Rotacja ludzi ogromna.Marnują tyle towaru że aż przykro patrzeć.Kierownicy regionalni nie znający się na handlu.
żenada
77.254.131.* 2016-03-05 23:03
Dokładnie tak. Roszczeniowe babska, które myślą, że wszystko im się należy. Producentów traktują jak niewolników, których można doić bez wynagrodzenia. A rotacja tam na górze taka jak na dworcu centralnym i nie ma z kim rozmawiać. Nikt nic nie wie, bo ta pani co to wcześniej już tu nie pracuje itp, itd...
Karol Błaszczyk
188.146.72.* 2016-03-05 16:26
Miałem okazję poznać zarządzających poszczególnymi punktami na kilku szkoleniach, wniosek jeden jaki mi się nasuwa - chamstwo,prostactwo, buractwo jakie wychodzi z pseudo kierowniczków stokrotki przeraża, patałachy które liznęły trochę pieniędzy i nic więcej. Nigdy nic tam nie kupię
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Zobacz więcej komentarzy (36)