Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Gigantyczna zaległość podatkowa Emperii. Spółka będzie się odwoływać

0
Podziel się:

Emperia Holding spodziewa się, że ostateczna decyzja UKS w Lublinie może spowodować konieczność zapłaty zaległości podatkowej w wysokości 182,27 mln zł wraz z odsetkami.

Gigantyczna zaległość podatkowa Emperii. Spółka będzie się odwoływać
(Wuhazet Henryk Żychowski/Wikimedia (CC BY 3.0))
bEKiNYXp

Emperia Holding spodziewa się, że ostateczna decyzja Urzędu Kontroli Skarbowej w Lublinie dotycząca podatku dochodowego od osób prawnych za 2011 rok może spowodować konieczność zapłaty zaległości podatkowej w wysokości 182,27 mln zł wraz z odsetkami, podała spółka. Firma podejmie jednak kroki prawne mające na celu podważenie tej decyzji.

Emperia Holding, do której należy 327 sklepów sieci Stokrotka, poinformowała, że otrzymała z kancelarii podatkowej protokół z badania ksiąg wydany w postępowaniu kontrolnym prowadzonym przez Dyrektora Urzędu Kontroli Skarbowej w Lublinie w zakresie rzetelności deklarowanych podstaw opodatkowania oraz prawidłowości obliczania i wpłacania podatku dochodowego od osób prawnych za 2011 rok.

Akcje Emperii natychmiast spadły ponad 20 proc. Roczne zyski spółki to kwoty rzędu 40 mln zł i większość środków spółka inwestowała w rozwój sieci Stokrotka (w 2016 roku miało powstać 100 sklepów). Domiar z urzędu skarbowego może zatrzymać rozwój Emperii a nawet naruszyć fundamenty jej działania.

bEKiNYXr

Notowania dzienne akcji Emperia

W protokole zawarto ocenę prawną, iż spółka osiągnęła dodatkowy dochód podatkowy ze zbycia segmentu dystrybucyjnego, a konkretnie spółki Tradis w 2011 roku, w kwocie 959 mln zł. Nabywcą był Eurocash.

Spółce przysługuje jeszcze prawo do wniesienia zastrzeżeń do protokołu.

"Spółka nie zgadza się z ustaleniami protokołu i podejmie wszystkie możliwe kroki prawne mające na celu wykazanie braku podstaw do przyjęcia wyżej opisanych ustaleń" - czytamy w komunikacie.

bEKiNYXx

Emperia podkreśliła, że protokół jest dokumentem urzędowym, który nie rozstrzyga sprawy.

"Niemniej jednak w przypadku przyjęcia ustaleń protokołu w decyzji Dyrektora Urzędu Kontroli Skarbowej w Lublinie, a następnie utrzymania tej decyzji przez organ odwoławczy (Dyrektora Izby Skarbowej), powyższe może skutkować obowiązkiem uiszczenia przez spółkę zaległości podatkowej w wysokości 182,27 mln zł wraz z odsetkami za zwłokę od dnia 1 kwietnia 2012 roku" - czytamy także.

Emperia Holding jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2002 r. Grupa handlowa Emperia prowadzi działalność detaliczną, deweloperską i informatyczną.

Free via Skype

bEKiNYXS
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)