Notowania

Prof. Andrzej Rzońca nowym ekonomistą PO. Już uderzył w PiS

Przejęcie władzy przez PiS okazało się dla inwestycji większym wstrząsem niż globalny kryzys finansowy - powiedział prof. Rzońca.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Andrzej Iwanczuk/REPORTER)

Prof. Andrzej Rzońca został głównym ekonomistą Platformy Obywatelskiej. Będzie odpowiedzialny za program gospodarczy w kolejnych miesiącach do wyborów samorządowych i parlamentarnych - poinformował w środę szef PO Grzegorz Schetyna.

Aktualizacja 16:13

- Bardzo się cieszę, że możemy być dzisiaj razem. Długo trwały te rozmowy, jak stworzyć podmiotową ekspercką pozycję w Platformie. Wiemy, jak ważny jest program, jak ważna jest odpowiedzialność za finanse publiczne. Nikt lepiej tego nie będzie robił razem z nami z naszym zespołem, niż pan prof. Andrzej Rzońca - podkreślił lider PO.

Jak zauważył, Rzońca jest obecnie przewodniczącym Towarzystwa Ekonomistów Polskich, głównym doradcą rady i zarządu Forum Obywatelskiego Rozwoju (FOR); jest absolwentem Szkoły Głównej Handlowej, stażystą Europejskiego Banku Centralnego i konsultantem w Banku Światowym, jest też byłym członkiem Rady Polityki Pieniężnej.

Obecny na konferencji Rzońca przedstawił "swoją ocenę stanu polskiej gospodarki a także wyzwania, jakie przed nią stoją". - W 2015 roku PiS odziedziczył gospodarkę, która szybko rosła a wzrost jej przyspieszał. Sytuacja na rynku pracy była bardzo dobra - zaznaczył. Według niego taką sytuację udało się osiągnąć "bez jakiejkolwiek nierównowagi w gospodarce".

- Tymczasem w 2016 roku polska gospodarka zamiast dalej przyspieszać wyraźnie spowolniła" - mówił. Według niego przyczyną tego było załamanie się inwestycji. - Przejęcie władzy przez PiS okazało się dla inwestycji większym wstrząsem niż globalny kryzys finansowy, czy też kryzys zadłużeniowy w strefie euro - powiedział prof. Rzońca.

Już po konferencji prasowej z udziałem prof. Rzońcy, Forum Obywatelskiego Rozwoju wydało oświadczenie, w którym informuje o zakończeniu współpracy między Fundacją FOR a ekonomistą.

"Profesor Rzońca przez lata współpracował z naszym think-tankiem jako niezależny autor i współautor naszych analiz i raportów. Jego decyzja o podjęciu współpracy z partią polityczną nie pozwala na kontynuację naszych wspólnych działań, gdyż byłoby to niezgodne ze statutem FOR, który zakłada, że eksperci FOR nie mogą być pracownikami jakichkolwiek partii politycznych" - głosi oświadczenie.

Tagi: platforma obywatelska, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
12-04-2017

KrzysztofBrawo Grzegorz Schetyna ,wygraj i ocal nasz Naród od totalnej głupoty Pisowsko-Watykańskiej.

12-04-2017

tatekto ten "ekspert" , korzenie z Wrocławia , bosze chroń Polskę , ha , ha , ha ........ ekspert !!!

12-04-2017

rudy z brukseli i ropucha merkelJszcze jednego złod.ieja do kompletu?ZaPOmnijcie,narod juz wam POdziekowal.TO SE NE WRATI.

Rozwiń komentarze (316)