Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. Izabela Trzaska
|

Gmail przestanie skanować maile w celu personalizowania reklam

7
Podziel się:

Google zapowiedział na firmowym blogu, że przestanie automatycznie skanować e-maile użytkowników bezpłatnej wersji serwisu pocztowego Gmail, co obecnie robi w celu personalizowania wyświetlanych reklam. Zmiana ma wejść w życie w ciągu roku.

Gmail przestanie skanować maile w celu personalizowania reklam
(Jon Russell / Flickr (CC BY-ND 2.0))

Wiadomości nie są skanowane w płatnej wersji Gmail dla firm, która w ogóle nie pokazuje reklam, ale w darmowej wersji dla prywatnych użytkowników było tak od momentu uruchomienia serwisu w kwietniu 2004 roku.

Google, który ubiega się o klientów korporacyjnych, tłumaczy, że zmiana ma zakończyć zamieszanie i ujednolicić politykę w sprawie jego serwisu pocztowego.

Zobacz także: Czym skutkuje skasowanie danych i kont w internecie?

Gmail będzie w dalszym ciągu prześwietlał wiadomości pod kątem spamu i ataków phishingowych. Będzie też nadal wyświetlał reklamy, ale ich personalizacja będzie odbywała się na podstawie informacji o użytkowniku zgromadzonych za pośrednictwem innych usług Google'a, np. YouTube.

Choć Gmail jako pierwszy serwis tego typu zaoferował użytkownikom pojemną skrzynkę pocztową i skuteczną ochronę przed spamem, to zawarta w nim funkcja skanowania korespondencji w celach reklamowych od początku wywołała kontrowersje i budziła obawy związane z ochroną prywatności.

Gmail z szacowaną liczbą 1,2 miliarda użytkowników jest obecnie najbardziej popularnym serwisem pocztowym na świecie.

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(7)
Tadeo
7 lat temu
Taka lipa jak ta Tuska. Skanują szpieguje, czytaja cudze listy. Jak wprowadza domyslne ssilne szyfrowanie w tych mailach to bede pod wrazeniem. Ale nie wprowadza a napewno nie takie jakie było by im trudno złamać ;p
ajaj
7 lat temu
nie będą nas skanować - naiwnych niesieją
ajaj
7 lat temu
Taa. Koniec świata. Bez fb nie da się żyć! Aż niepodobna sobie wyobrazić, jak przed FB ludzkość przetrwała! A tak naprawdę? Naiwni byli co dali się w "chmurę " zapędzić. Za darmo tam złożyli to, za co im powinno być zapłacone.
As
7 lat temu
To skąd będą wiedzieć jakie reklamy wyświetlić? Po historii wyszukiwanych haseł i/lub przeglądanych strony?
x
7 lat temu
x