Notowania

Przejdź na
gospodarka
22.02.2017 07:15

Krajowi giganci rezygnują z pasz z GMO. Nowy branżowy standard

Do nielicznego dotychczas grona produkujących bez modyfikacji genetycznych dołączą: Mlekpol oraz Spomlek.

Podziel się
Dodaj komentarz
(KAROL SEREWIS)

Kolejni giganci rezygnują z pasz z GMO - to zmiana w produkcji wartej miliardy złotych. I będzie to branżowy standard - pisze w środę "Puls Biznesu".

Jak informuje "PB", do nielicznego dotychczas grona produkujących bez modyfikacji genetycznych dołączą: Mlekpol, krajowy gigant z ponad 3 mld zł rocznych obrotów, producent m.in. Łaciatego, oraz Spomlek, znany m.in. z serów Serenada, który rocznie generuje przychody przekraczające 0,5 mld zł. Podobny krok rozważa Polmlek.

W zeszłym roku z produktami wytworzonymi z mleka od krów karmionych paszą wolną od GMO wystartowała Piątnica, jako pierwsza z mleczarskiej czołówki, sprzedająca rocznie serki wiejskie i mleko za ponad 900 mln zł. Jej decyzja wyprzedza zakaz używania pasz zawierających GMO, którego wprowadzenie zaplanowano w Polsce na 2021 r. (datę wcześniej kilka razy przesuwano).

Decyzję o wejściu w tę kategorię podjął niedawno Mlekpol.

Tagi: gospodarka, rolnictwo, hodowla, nauka, biologia, pap, "puls biznesu", przegląd prasy, wiadomości, gospodarka polska, najważniejsze
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
22-02-2017

PolakSuper Popieram teraz przynajmniej na produkty kilku productentow mozna powiedziec ze Polskie to Dobre !!! bede kupowal tylko od tych firm!!!

22-02-2017

JuzekI tak polski rolnik zatrzymuje się w średniowieczu. Gmo szkodliwe? Ciekawe jakim cudem? Ludzie wiecej książek mniej youtube..

22-02-2017

ja58Ludzie przestają kupować to białe G to teraz po rozum do głowy. Jak mleko będzie mlekiem to zacznę kupować. Nie ma sensu się teraz truć.

Rozwiń komentarze (45)