Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Gospodarka Hiszpanii. "Najgorsze za nami"

0
Podziel się:

Według prognozy ogłoszonej przez rząd tegoroczny wzrost gospodarczy wyniesie 1,5 proc.

Premier Hiszpanii Mariano Rajoy
Premier Hiszpanii Mariano Rajoy (imago stock&people/EAST NEWS)
bETGGmGJ

Według prognozy ogłoszonej przez rząd hiszpański tegoroczny wzrost gospodarczy w tym kraju wyniesie 1,5 proc., a 2015 rok powinien przynieść krajowi wzrost rzędu 2 proc. PKB.

Minister ds. gospodarki i konkurencyjności, Luis de Guindos, oświadczył w parlamencie, że wskaźniki te świadczą o wychodzeniu z kryzysu gospodarki hiszpańskiej i wyraźnym wzroście konsumpcji.

Po pięciu latach recesji gospodarka hiszpańska wykazuje zrównoważony wzrost - deklaruje de Guindos. Bezrobocie, które sprawia, że co czwarty Hiszpan (24,9 proc.) jest nadal bez pracy, powinno według prognoz rządowych spaść do końca przyszłego roku do 23,3 proc.

bETGGmGL

_ - Najgorszy kryzys mamy za sobą _ - zapewniał członków parlamentu de Guidos.

Czytaj więcej w Money.pl
Socjaliści w Hiszpanii szykują duże zmiany Partia socjalistyczna stanęła znów na nogi i ma jasny cel, jakim jest wygranie przyszłorocznych wyborów parlamentarnych.
Tunezja prosi o pomoc w walce z islamistami Od skuteczności walki z tymi zagrożeniami w znacznej mierze zależy rozszerzenie hiszpańskich inwestycji w Tunezji i rozwój współpracy gospodarczej między obu krajami.
Zaskakujący komunikat terrorystycznej ETA Baskijska organizacja terrorystyczna w komunikacie przesłanym lokalnemu dziennikowi Gara podtrzymuje, że obecnie tworzy struktury przeznaczone do całkowitego rozbrojenia.
bETGGmHm
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)