Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Nadzór nad GPW. Minister Emilewicz zdradza szczegóły

1
Podziel się

Minister przedsiębiorczości i technologii Jadwiga Emilewicz zabrała głos w sprawie Giełdy Papierów Wartościowych. - Jest zrozumiałe, że pan premier będzie chciał sprawować ten nadzór osobiście - powiedziała.

Od 2010 r. GPW jest spółką publiczną notowaną na prowadzonym przez siebie parkiecie
Od 2010 r. GPW jest spółką publiczną notowaną na prowadzonym przez siebie parkiecie (Maciej Luczniewski/REPORTER)
bEitHacB

Po ostatnich zmianach powstały dwa nowe resorty w rządzie Mateusza Morawieckiego: inwestycji i rozwoju oraz przedsiębiorczości i technologii, utworzone na bazie Ministerstwa Rozwoju. Pierwszym kieruje Jerzy Kwieciński, drugim Jadwiga Emilewicz. Oboje wcześniej byli wiceministrami w resorcie rozwoju, którym wówczas kierował Mateusz Morawiecki.

Po rynku zaczęły krążyć plotki o przetasowaniach i zmianach w nadzorze nad kluczowymi spółkami Skarbu Państwa.

- Pan premier Morawiecki ostatecznie zdecyduje, gdzie będzie nadzór nad giełdą. Jest zrozumiałe, jeśli pan premier będzie chciał sprawować ten nadzór osobiście - powiedziała Emilewicz w wywiadzie dla Programu Trzeciego Polskiego Radia.

bEitHacD
Zobacz także: Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie. Najciekawsze fakty

- Obecnie, po podziale Ministerstwa Rozwoju na Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju oraz Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii nadzór nad GPW znalazł się po stronie tego drugiego resortu - dodała.

GPW prowadzi rynek regulowany dla akcji oraz instrumentów pochodnych, a także alternatywny rynek akcji NewConnect dla spółek wzrostowych. Rozwija także Catalyst - rynek przeznaczony dla emitentów obligacji korporacyjnych i komunalnych oraz rynki towarowe. Od 2010 r. GPW jest spółką publiczną notowaną na prowadzonym przez siebie parkiecie.

bEitHade
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(1)
bogdan1374
rok temu
Największy problem w czasie pandemii dla PiS, to komu przydzielić nowe stanowisko po rozdaniu stanowisk w nowych ministerstwach i w zarządzie giełdy. Tak właśnie rodzi się nowa PiS-owska oligarchia i nowe głosy (sądy, gospodarka).