Notowania

gecja
04.02.2016 10:19

Grecja sparaliżowana przez strajk powszechny

Protest przeciwko reformie emerytalnej, którą ma przeprowadzić rząd Aleksisa Tsiprasa i której domagają się wierzyciele, organizują związki zawodowe zarówno państwowego, jak i prywatnego sektora.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Lukasz Zakrzewski/REPORTER)

Łatwiej byłoby wyliczyć grupy zawodowe, które nie będą uczestniczyć w dzisiejszym strajku, ponieważ w proteście przeciwko zamianom w systemie emerytalnym i podatkowym wezmą udział między innymi: urzędnicy państwowi, lekarze i pielęgniarki, nauczyciele, taksówkarze, kierowcy ciężarówek, prawnicy i notariusze. Zamknięte będą stacje benzynowe, muzea, część aptek, banków, sklepów, restauracji, a nawet cukierni.

Komunikacja miejska będzie jeździć jedynie w określonych godzinach, a pociągi - wcale. Odwołanych zostanie wiele lotów linii lotniczych Olympic Air, natomiast promy nie wypłyną z portów przez najbliższe dwie doby. Do masowych manifestacji w centrum Aten i Salonik przyłączą się także rolnicy, którzy od kilkunastu już dni blokują drogi w całym kraju.

Reforma emerytalna w Grecji jest jednym z głównych warunków, które stawiają wierzyciele. Jej ostateczna wersja jest obecnie negocjowana w Atenach.

Główna manifestacja w centrum Aten rozpoczął się o godz.10, a pół godziny wcześniej zgromadzi się ruch "PAME".

Tagi: gecja, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka światowa
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz