Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Grupa Lotos ma zgody administracyjne na nabycie złóż na szelfie norweskim

0
Podziel się:

Grupa Lotos uzyskała zgody administracyjne Ministerstwa Finansów i Ministerstwa Ropy i Gazu Norwegii na nabycie pakietu aktywów w obszarze Sleipner na norweskim Szelfie Kontynentalnym - podała spółka. Zamknięcie transakcji planowane jest do 31 grudnia 2015 roku.

Grupa Lotos ma zgody administracyjne na nabycie złóż na szelfie norweskim
(Grupa Lotos)

"Zarząd Grupy Lotos S.A. informuje, iż w dniu 22 grudnia 2015 r. powziął informację o spełnieniu warunków zawieszających ww. umowę, związanych z uzyskaniem wymaganych zgód administracyjnych Ministerstwa Finansów i Ministerstwa Ropy w Norwegii" - czytamy w komunikacie.

Na początku listopada Lotos Exploration and Production Norge, spółka zależna Grupy Lotos, podpisała z ExxonMobil Exploration and Production Norway warunkową umowę dotyczącą nabycia pakietu aktywów w obszarze Sleipner na norweskim Szelfie Kontynentalnym. Szacunkowa cena zakupu wynosi 160 mln USD, tj. ok. 620 mln zł. Dodatkowa płatność 25 mln USD, tj. ok. 97 mln zł, uzależniona jest od zatwierdzenia planu zagospodarowania dla złoża Alfa Sentral przez norweskiego regulatora (tj. Ministerstwo Ropy i Gazu).

Grupa Lotos jest zintegrowanym pionowo koncernem naftowym, który zajmuje się poszukiwaniem i wydobyciem ropy naftowej, jej przerobem oraz sprzedażą hurtową i detaliczną wysokiej jakości produktów naftowych. Skonsolidowane przychody spółki wyniosły 28,5 mld zł w 2014 r.

giełda
wiadomości
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)